2017-2018’İN YÜKSELEN TRENDİ:CULOTTE PANTOLONLAR

Paylaş

Culotte pantolonlar ile farklı kombinler

Bir kaç senedir oldukça moda olan culotte pantolonlar bu yıl ise tam bir çıkış yakalayarak bu senenin en trend parçası olacak. Geçmişi 1970 yılına dayanan bu pantolonun bu sezon farklı kumaşlar ve renkler ile oldukça fazla göreceğiz. Sizde gardırobunuzda bu parçaya yer vermeden önce yazımızı mutlaka okumalı ve culotte pantolonları nasıl kullanabilirsiniz bunu öğrenmelisiniz.

Culotte pantolon; kısa ve bol pantolon anlamına gelmekte. Daha çok yaz aylarında karşımıza çıkan bu pantolon bu yıl kış trendleri arasında da yerini alacak. Sokak modasının etkisini gördüğümüz bu tasarıma ünlü markalar koleksiyonlarında yer vermeyi ihmal etmemiş.

Yazın sıcak günlerinde ferah ferah gezmek için iyi bir alternatif olan culotte pantolon kolay kombinlenebilen bir parça. Bu pantolonu spor ayakkabı ile giyebileceğiniz gibi sandalet, topuklu ayakkabı ve terlik ile de kullanabilirsiniz. Tabi ki kışın kullanacağınız culetto pantolonlarınızı botlarınız ve çizmeleriniz ile tamamlayarak harika bir şıklık oluşturabilirsiniz.

Culotte pantolonların en güzel tarafı ise hem günlük yaşama uygun olması hem de iş ortamında, gece davetlerinde rahatlıkla kullanılabilmesidir. Tabi farklı kullanım alanları için farklı kumaşlardan yapılmış olan culotte pantolonları tercih etmelisiniz.

Culotte pantolonlar uzun boylu bayanlara daha çok yakışsa da kısa boylu bayanlar da doğru parçalar ile bu pantolonu kombinlediklerinde rahatlıkla giyebilirler. Yüksek bel culotte pantolon üzerine bir gömlek veya bluz tercih edip uç kısımlarını pantolonunuz içerisine koyabilirsiniz. Ayağınıza ise ince topuklu bir ayakkabı giydiğinizde oldukça şık ve havalı görünebilirsiniz.

Kısa boylu bayanlar daha çok yüksek belli ve paça boyu diz altına kadar olan modelleri tercih ederlerse daha doğru olur. Ayakkabı olarak ise ince topuklu ayak bileğinden bağlanan çizmeler, stiletto veya kalın topuklu platform ayakkabılar kullanılabilir.

Culotte pantolonlar kışın karşımıza sade tek renk olarak çıkabileceği gibi bu şekilde desenli kumaşlar ile de çıkabilir. Kadife son bir kaç yıldır oldukça fazla tercih ediliyor. Culotte pantolonlarda da yine bu kumaşa oldukça fazla yer verilecek. Kışın bu pantolonların altına uzun çizmelerinizi kullanabileceğiniz gibi kısa bottielerinizi de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kot kumaşlardan yapılmış culotte pantolonlarda günlük yaşam için oldukça ideal olan parçalardan birisi. Sonbaharda rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu pantolonu bir kot gömlekle tamamlayabileceğiniz gibi büstiyer ile de tamamlayabilirsiniz.

Sokak modasına en uygun olanı ise sanırım spor ayakkabı ve bu senenin trend parçalarından birisi olan büstiyer ile tamamlanmış olan kombinler olacaktır. Büstiyer dışında kısa tişörtleri de bu pantolonlar ile kullanabilirsiniz.

İş ortamında rahatlığı ve şıklığı bir arada yaşamak isteyenler mutlaka bu pantolonları almalıdırlar. Culotte pantolonlar topuklu ayakkabılar ile çok harika durmakta. Pantolon üzerine seçeceğiniz yine şık bir bluz, gömlek veya kazak sizi tarz biri olarak gösterecektir. Culotte pantolonların üzerine ise en uygun ceket modeli blazer ceketlerdir. Kışın ise bu pantolonu balıkçı yaka bir kazak ve kaban ile tamamlayarak kullanabilirsiniz. İş ortamında kullanacağınız culotte pantolonlarında daha çok siyah, lacivert gibi koyu tonları seçmeniz daha doğru olacaktır.

Kışın culotte pantolonları kazaklar, deri ceketler ve kabanlar ile tamamlayabilirsiniz. Tek renk ince topuklu çizmeler ile oldukça şık duran bu pantolonları sonbaharda babeteler ve kalın topuklu ayakkabılar ile kullanabilirsiniz.

Culotte pantolonlar dört mevsim pantolonu diyebiliriz aslında. Her mevsime uygun olarak farklı kumaşlar ile üretilen bu pantolonlarda daha çok tek renkler kullanılıyor. Koyu siyah, gri, lacivert gibi tonların ağırlıklı olduğunu görsek de beyazında oldukça fazla kullanıldığını görmekteyiz.

Pantolonlarda boy uzunluğu olarak diz altı modeller olduğu gibi daha uzun bilek üzeri modellerde bulunmakta. Siz bu pantolonlardan birini seçerken mutlaka boyunuzu dikkate alarak size hangi pantolonun daha çok yakışabileceğini göz önünde bulundurarak alın.

 

Ayrıca pantolonlarda genişlikte farklı oranlarda tutulmuş diyebiliriz. Kimi pantolonlar oldukça geniş iken kimileri normal genişlikte. Yine pantolonu kullanacağınız yere göre siz pantolonunuzun modelini belirleyebilirsiniz.

Culotte pantolonlar önümüzdeki kış sezonunda mutlaka karşımıza çıkacak. Kış hazırlıklarınızı yaparken mutlaka bu pantolona yer vermelisiniz. Culotte pantolon doğru şekilde kombinlenebildiği zaman her zaman kullanabileceğiniz bir pantolon modeli diyebiliriz.

Kaynak: https://www.sonsacmodelleri.com/culotte-pantolon-kombinleri.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.