2017 KIŞ OJE TRENDLERİ VE TASARIMLARI

Paylaş

Oje trendleri ve tasarımları

Oje renkleri ve sürme tekniği pek fazla değişmese de son yıllarda ojeler üzerinde yapılan oynamalar ile farklı ve dikkat çeken oje tasarımları ortaya çıktı diyebiliriz. Oje sürme tekniği değişmese de ojeleriniz üzerine ekleyeceğiniz detaylar ile çarpıcı tırnaklar ortaya çıkartabilirsinzi. İşte sizin için bugün 2017 kış oje trendleri hakkında detayları topladık. Ayrıca farklı oje tasarımlarına da yazımızda yer vereceğiz.

2017 kış oje trendleri

Metalik ojeler

Metalik ojeler alışkın olduğumuz siyah, kırmızı, bordo gibi renkleri gölgede bırakacak gibi duruyor. Bu yıl kıyafetlerde de metallik tonları oldukça fazla göreceğimiz gibi metalik ojelerde tırnaklarda oldukça fazla kullanılacak renkler arasında olacak. Metalik ojelerde altın, gümüş, bakır vb. gibi renk tonları oldukça fazla kullanılacak. Bunun yanı sıra metalik ojeler sadece parlak renkleri ile karşımıza çıkmayacak. Ayrıca mat metalik renklerde bu senenin trendleri arasında yerini alacak. Altın, gümüş ve bakır gibi parlak metalik renkler yerine mat metalik renkleri de tercih edebilirsiniz.

Siyah oje ve siyah oje ile yapılan vurgular

Siyah oje bayanların en çok tercih ettiği ve vazgeçemediği oje renklerinden birisidir. Bu yıl siyah ojeler yine vazgeçilmez renklerden biri olacak ama küçük detaylar ile hareketlendirilecek. Siyah ojeler ile yapılan harika tasarımlar bu yıl bayanların gözdesi olacak. Siyah ojeler ile özellikle küçük noktalar, çizgiler, yarım ojeler oldukça fazla kullanılacak olan detaylar arasında yer alıyor. Bunların yanında siyah ojelerde parlak renkleri oldukça fazla göreceğimiz gibi mat renklerde oldukça fazla kullanılacak. Siyah renk ojeler daha çok parlak ojeler ve mat renk ojeler ile birlikte kullanılarak hareketlendiriliyor.

Çerçeveli tırnaklar

Ojelerde bu yıl tasarımlar ön planda diyebiliriz. Çerçeveli tırnak ojeleri de dikkat çeken bir diğer oje tasarımı. Özellikle siyah oje ile yapılan çerçevelerin içleri farklı renkler ile doldurularak tamamlanıyor. Bunun yanında çerçeve tasarımları da oldukça farklı. Bu şekilde bir tasarım yapmak için internet üzerinden farklı çerçeve modelleri bulabilirsiniz.

Holografik tırnaklar

Holografik tırnaklar metalik tırnak modellerinin bir diğer yansıması diyebiliriz. Özellikle günlük kullanım için uygun olan bu oje modeli özel ojeler yardımı ile gerçekleştirilmektedir. Bu tasarımlarda daha çok tırnağın ortasından çizilen ince uzun parlak ojeler ile hologram etkisi oluşturulmuştur.

Geometrik french 

Klasik frenchin yerini asla tutmasa da geometrik french uygulaması da bu sene bayanların dikkatini çekecek bir diğer model. Farklılık arayan değişik bir tasarım denemek isteyen bayanlar bu geometrik frenchleri tercih edebilir. Bu geometrik french modellerinde daha çok kırmızı, sarı yeşil, mavi gibi canlı renkler kullanılmaktadır.

Nude tasarımlar

Nude renk ojeler son yıllarda oldukça fazla kullanıldı. Bu senenin farklı oje tasarımlarında nude renklere de yer verilmiş. Nude renk ojeler metalik ve siyah renkler ile birlikte de kullanılmakta ve bu şekilde ortaya oldukça ilginç ve farklı tasarımlar, renkler çıkmaktadır.

Yarım ay tırnak tasarımları

Parıltılı taşlar ve ojeler ile hareketlendirilen yarım ay tasarımlar bir, iki veya üç farklı oje rengiyle yapılabiliyor. Burada yapacağınız tasarım tamamen sizin zevkinize ve hayal gücünüze ait diyebiliriz. İsterseniz parıltılı ojeler ile hareketlendirebilirsiniz isterseniz de elmas taşlar ile tırnaklarınızı süsleyebilirsiniz.

Simli ojeler

Bu yıl parıltılı tırnaklar için en iyi seçenek simli ojeler. Simli ojeleri farklı renk tonları ile kullanabilirsiniz veya tasarımlarınız da bu ojeler ile farklı modeller oluşturabilirsiniz.

Soft pembeler

2017 oje trendleri içerisinde en romantik renkler pembe ojeler. Pembe ojeler tek başlarına oldukça şık durduğu gibi farklı renkler ile birlikte de kullanılabiliyor.

Geceden ilham alan tırnaklar

Bayanların her daim kullandığı ve vazgeçemediği koyu mavi, küllü gri, siyah, bordo ve denim mavi gibi renkler bu kışta en çok kullanılacak renkler arasında.

Kaynak: https://tr.pinterest.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.