2017 MUTFAK DEKORASYONUNDA TRENDLER NELER?

Paylaş

Mutfak dekorasyonu

Yaz ayları gelince hanımlar evlerinde temizlik yaparken çeşitli değişikliklerde yapmak isterler. Bazen alınan küçük eşyalar ile eve yeni bir hava katılırken bazen de yenilenen bir mutfak evinize oldukça farklı bir hava katacaktır.

Mutfaklar bayanların en çok vakit geçirdiği yerlerdir. Yemek pişirmek için burada zaman harcayan kadınlar için mutfakların kullanışlı olması önemlidir. Kimi evlerde mutfaklar küçük olsa da yapılan düzenleme ve kullanılan mobilyalar ile oldukça kullanışlı ve güzel mutfaklar oluşturulabilir.

İşte sizin için 2017 mutfak dekorasyonunda trendler neler bunlar hakkında sizlere biraz bilgi verelim. Bu bilgilerden faydalanarak güzel bir mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz.

Öncelikle bu sene lacivert, mutfak dolaplarında en çok kullanılacak olan renk. Laciverti tek renk olarak kullanabileceğiniz gibi beyaz ile birlikte de kullanabilirsiniz. Dolap kapaklarının ve çekmecelerinin kulplarını ise parlak gri tonlarında seçerseniz oldukça şık bir görüntü oluşacaktır.

Tabii ki beyaz mutfağın vazgeçilmez rengidir. Her sezon dekorasyonda mutlaka kendine yer bulan beyaz renk mutfak dolaplarının olmazsa olmazıdır. Özellikle küçük mutfaklarda beyaz dolaplar kullanılarak daha ferah ve aydınlık bir ortam yaratılabilir.

Dolaplarda dikkat çeken bir diğer detay ise kulpsuz kapaklar. Son yıllarda oldukça moda olan bu kulpsuz kapak ve çekmeceler bu sene mobilya tasarımcıları tarafından oldukça fazla kullanılmış. Özellikle beyaz mutfak dolaplarında kulpsuz kapaklar daha çok tercih edilmiş.

Son yıllarda mutfak dekorasyonunda daha renkli çalışmalar yapılıyor diyebiliriz. Özellikle fayanslarda kullanılan renkli modeller bayanların daha çok ilgisini çekiyor. Ocak arkasında kullanacağınız renkli fayanslar mutfağınıza ayrı bir hava katacaktır.

Bu seneki mutfak dekorasyonunda daha çok kullanılan mobilyalar ön plana çıkartılarak buz dolabı, fırın, bulaşık makinesi gibi eşyaların gizlenmesi tercih edilmiştir. Bunun için de bu eşyalar dolaplar içerisine gizlenerek güzel bir tasarım yaratılmıştır.

Kirada oturan kişiler için de mutfak dekorasyonu için farklı alternatifler bulunmaktadır. Son zamanlarda oldukça fazla kullanılan yapışkanlı kağıtlar aslında her yerde kullanılabiliyor diyebiliriz. Fayanslarınızı bu yapışkanlı kağıtlar ile renklendirebilirsiniz. Çıkabilen duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Bu şekilde duvarlara ve fayanslara zarar vermeden güzel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Bunların yanında son yıllarda dekorasyonlara mimarlarında katkısı oluyor diyebiliriz. Özellikle mutfakları daha aydınlık ve ferah bir ortama dönüştürmek için büyük ve çoklu pencereler yaparak daha kullanışlı bir mutfak oluşturulmaktadır.

kaynak:http://www.milliyet.com.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.