2018 YILININ TREND SAÇ MODELLERİ

Paylaş

Saç modellerinde 2018 trendleri

2017 yılının yarısına geldiğimiz şu günlerde önümüzdeki yılın trendleri de birer birer ortaya çıkmaya başladı. Birçok ünlü marka ve tasarımcı 2018 yılı koleksiyonlarını birer birer görücüye çıkarmaya başladı.

2018 yılının trendlerinden bahsederken saç modellerinden bahsetmezsek tabii ki olmaz. Bir bayanın güzel görünmesini sağlayan en önemli şeylerden birisi de saçlarıdır. Yılın modasına uygun olarak kestirilen saçlar ve saç rengi ile modaya ayak uydurabilirsiniz. Tabii ki sezonun trend saç modellerini takip etmeli saçlarınızı kestirmeden önce kendinize yakışacak olan bir modeli bulmalısınız.

2018 yılının trend  saç modelleri, saç bağlama şekilleri ve daha fazlası ise yazımızın devamında sizlere sunulacak.

Tepeden topuz modeli

2017 yazında topuzlar oldukça fazla kullanıldı. Özellikle yarım topuz modelleri bu yazın trendi arasında yer aldı. Hem günlük yaşam için hem de özel günlerde kullanılabilecek bir model olan yarım topuz modeli 2018 yılında devam edecek ama küçük bir değişiklikle. 2017 yılında olan normal yarım topuzlar bu sene kendini tepeden topuz modeli ile gösterecek.

Tepeden topuz modellerinde yarım topuzlarda tepeden toplanabileceği gibi bu şekilde saçınızın tamamı ile yaptığınız topuzları da tepeden toplayabilirsiniz. Bu şekilde dağınık bir şekilde yapılmış olan saçlar oldukça şık ve havalı durmaktadır.

Siyah kurdele ile yapılan düşük topuzlar

Ben öyle tepeden topuzları sevmeme diyenler için ise bu yılın en iyi alternatif saç bağlama şekillerinden birisi de düşük topuzlar. Farklı şekillerde yapılan düşük topuzlar ile oldukça havalı görünebilirsiniz. Bu yıl saçlara takılan aksesuarlar oldukça modaydı biliyorsunuz. Çeşit çeşit saç tokaları, küpeleri ve değişik saç ürünleri bu yaz oldukça fazla kullanıldı. 2018 saç trendlerinde ise düşük topuzların değişik aksesuarlar ile kullanıldığını yine göreceğiz. Bu aksesuarlar içerisinde en çok kullanılan ise siyah kurdele tokalar olacak. Kurdeleler de ince kurdeleler veya kalın kurdeleler seçmek tamamen size ve yaptırdığınız saç şekline bağlı olacak.

Zenci örgü modelleri

Örgü bu yıl saçlarda en çok kullanılan modellerden birisiydi. Birbirinden farklı örgü modelleri ile yapılmış saçları bayanlar bu yaz fazlaca kullandı. 2018 yılında da örgü yine trend olmaya devam edecek ve bu seferde zenci örgü modelleri ile karşımıza çıkacak. Zenci örgü modelleri birçok defilede mankenlerin kullandığı bir model olarak karşımıza çıktı. Buda gösteriyor ki bu yıl bayanlar vazgeçilmez örgü modellerinden biri olacak. Zenci örgü modelinde de farklı çeşitler olduğunu biliyoruz. Yapımı da biraz zor olan bu örgüleri kuaförünüze yaptırmanız daha iyi olacaktır.

Ortadan ayrılmış saç modelleri

2018 yılının en kolay ve en etkili saç modellerinden birisi de ortadan ayrılmış saç modelleri olacak. Giyin çık modası için oldukça uygun olan bu saç modelini her zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Günlük yaşamınızda hafif bir makyaj ile kullanabileceğiniz gibi katılacağınız davetlerde ışıltılı bir makyaj ile bu saç modelini tamamlayarak mükemmel bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Saçlarınız ister dalgalı olsun ister düz olsun bu modeli rahatlıkla kullanmanız mümkün.

Islak saç modelleri

Son bir kaç yıldır oldukça fazla kullanılan ıslak saç modeli bu sene de saç modelleri içerisinde yerini koruyacak. Ünlülerde oldukça sık gördüğümüz bu model çarpıcı bir saç modeli olması nedeni ile dikkat çekmekte. Saç modeline uygun olarak yapılan bir makyaj ile uyum sağlayacak olan bu model şık ve havalı görünmenizi de sağlayacaktır. Günlük yaşam için pek de uygun olmayan bu modeli daha çok davetlere katılırken kullanabilirsiniz. Farklı ve dikkat çeken bir model olduğu için de yapımı biraz cesaret istiyor aslında.

Bob kesim saç modelleri

Bob kesim saç modeli bu yılın en trend saç modellerinden birisiydi. Kısa saç modelleri içerisinde yer alan bu kesim birçok ünlünün kullanmayı tercih ettiği modellerden birisi oldu. Saçlarını çok kısa kestirmek istemeyen ve çok da uzun olmasını istemeyenler için oldukça uygun olan bu model 2018 yılının da trendleri arasında yerini alacak. Özellikle dalgalı bob kesim saç modelleri 2018’in en çok öne çıkan saç modeli olacak. Saçınızda değişiklik yapmak istiyorsanız eğer bu modeli göz önünde bulundurabilirsiniz.

kaynak: https://www.sonsacmodelleri.com/2018-sac-modelleri.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.