BADEMLİ ÖRGÜ BERE NASIL YAPILIR

Paylaş

Bademli örgü bere oldukça kolay yapılan bir modeldir. Çok kısa bir sürede yapıp kullanabilirsiniz. Artık kış ayalarıda geldi. Sizlerde kulaklarınız üşümesin diye çok şık örgü modelleri yapabilirsiniz. Badem modelli bere modeli yapıldığında çok şık durmaktadır. Siz bayanlar kış aylarında giymiş olduğunuz kıyafetlere uygun olacak şekilde bu modeli yapabilirsiniz.

İster kendiniz için isterseniz sevdiğiniz dostlarınıza yada akrabalarınıza da hediye olarak yapabilirsiniz. Sizlere bademli berenin nasıl yapıldığını en pratik yöntemle anlatmak isterim. Uzun kış gecelerinde sıcacık evinizde bebekleriniz örgü battaniye modelleri yapabilirsiniz.

Eğer küçük kız çocuklarınız var ise onlar içinde kolay örğü elbise modelleri de örebilirsiniz. Sitemde el işi bölümünde çok farklı örgü modellerini bulabilirsiniz.

Öncelikle bere modelini yapabilmeniz için 4 numaralı şiş kullanmanız gereklidir. Daha sonra 93 tane zincir çekerek örgünüze başlayabilirsiniz. Bir çok berenin yapılışı yukarıdan başlanmaktadır. Bademli bere yapılışında örgü için aşağıdan başlamanız gereklidir.Öncelikle lastik bölümü için 3 sıra olan lastik bölümünü örünüz.

Hemen ardından bir sıra trabzan örmeniz gerekir.Sonraki geçmiş olduğunuz sırada üç trabzan bir badem örmelisiniz. Bu şekilde örmye devam ederseniz üç sıra badem örmüş olacaksınız. Ördüğünüz berede 11 ci sıraya geldiğinizde kesme işlemine başlayabilirsiniz.Kesme işlemini yaparken dikkat etmeniz bir konu vardır. Onu da sizlere şu şekilde anlatabilirim.Keserken trabzan atlamak yerine bir kere batmanız gereklidir. Bu sayede bereniz daha sıkı ve güzel olacaktır.Şimdi sizler için vidyo anlatımı da paylaşacağım.

bademli-orgu-bere-nasil-yapilir

bademli-bere-yapimi-derya-baykal-anlatimli-resim-3-MzQwN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.