BAŞ AĞRISI İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

Paylaş

Baş ağrısı her yaştan herkezin yaşamış olduğu bir problemdir.Bu durum bazen migrene bağlı olarakta meydana gelmektedir. Bir çok insan sitres yaşamaktadır. Bu sitresler den dolayıda baş agrıları meydana gelebilir.Sinizüt gibi bir çok hastalıklar baş ağrısı yapabilir.

Örneğin kış ayları geldiğinde baş ağrıları daha da artmaktadır.Eğer çok sesli ve gürültülü bir ortamda çalışıyor iseniz buda sizde baş ağrısına neden olabilir. Anacak geçici olan baş ağrılarında bitkisel yöntemleri deneyebilirsiniz. Her baş ağrıdığında sürekli ilaç kullanmakta iyi değildir. Bunun için bitkisel yöntemleride deneyebilirsiniz.Bu bitkilerin sizlere sıralamak isterim.

-Kedi otunun sakinleştirici bir özeliğe sahip bir bitkidir. Bir çok ilacın içerisin de de keti otu bulunmaktadır. Baş ağrısı içinde çok etkilidir.

-Sarı kantaron otu ise baş ağrıları da çok faydalıdır. Bir çok anti deprasan ilaçlarının içerisinde yer almaktadır.

-Zencefil çayı da baş ağrısı ve diş ağrısı için çok etkilidir. Sürekli baş ağrısı yaşayan insanların günlük hayatlarında zencefil çayı tüketmeleri fayda sağlayacaktır.Bunun yanı sıra miğde ağrısı  çekenler içinde çok faydalı bir çaydır.Hafta da üç kez içilmesi tavsiye edilmektedir.

-Nane yağı ve çayı da en etkili baş ağrısı kesici bitkisel yöntemlerdendir. Nane çayı sakinleştirici ağrıyı azaltıcı etkiye sahiptir. Nane yağı ise ağrıyan bölgeye masaj yaparak uygulanmalıdır.

bas-agrisi-icin-bitkisel-cozumler

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.