BEBEK ODALARI İÇİN DEKARASYON ÖNERİLERİ

Paylaş

Bebek odaları için dekarasyon önerileri

Bebek Odası Dekorasyonu İçin Öneriler.Dünyaya yeni gelen o minicik canlı için hepimiz seferber olur.Bebek Odası Dekorasyonu İçin Öneriler aslında bebek odasında büyükler için.Bebeğinizin daha iyi gelişmesi için hazırlanmıştır.Yeni bebeğin gelişi tüm ailede tatlıbir heyecan yaratır. Sonrasında da bebeğe bir oda hazırlama telaşı başlar.
Birbirinden şirin bebek odalarının içinden seçim yapmak çok zor. Peki ideal bir bebek odası var mı? Seçim yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Tüm annelerin merak ettiği bu hassas konuyla ilgili Kadıköy Şifa Ataşehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ceyda Ekiz bizleri aydınlatıyor…Öncelikle evde uygun bir oda seçilmeli. Oda seçerken öncelik aydınlık, yani uygun ışık alabilen, kolay havalandırılan, bebeğin yürümeye başladıktan sonra da rahat hareket edebileceği, emniyetli oyun oynayabileceği yeterli alan içeren bir oda olması. Güneye bakan odalar yazın çok sıcak olduğu için, tam kuzey odaları ise kışın soğuk ve az güneş aldıkları içintercihedilmemeli. Doğu ve batı arasında da tercih sabah güneşi alması nedeniyle doğudan yana. Kuzeybatı ve kuzey doğu cepheler de öncelikli tercih edilmesi gerekenler.
Duvar rengi ve dekorasyonda bebekler için sakinleştirici etkisi nedeniyle pembe, lila, mavi, yeşil gibi renklerin pastel tonlarının ağırlıklı kullanılması, kırmızı gibi bebeklerin sevdiği sıcak renklerin küçük objeler halinde eklenmesi öneriliyor. Çok parlak olmayan ışık kaynakları daha çok yandan ışık verecek şekilde konulmalı, gece için de uygun bir gece lambası kullanılmalı.

Bebek-Odası-İçin-Dekorasyon-Fikirleri-1

images (2)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.