BİLGİSAYAR BAŞINDA GÖZLERİM AĞRIYOR DİYORSANIZ

Paylaş

Bilgisayar başında gözlerim ağrıyor diyorsanız

Yıl 2015 olunca teknoloji de yerinde saymıyor ve her gün yenilenen dünya da çoğumuzun uğraşı bilgisayar ve başında geçirdiğimiz zaman… Fakat bilgisayar başında fazla zaman geçirdiğimizde gözlerimiz kızarabiliyor, yanabiliyor ve hatta kaşınabiliyor. Bu gibi durumlarda ilk yapmanız gereken bilgisayarınızın veya kullandığınız cihazınızın ışık seviyesi sonda ise onu epey bir miktar kısmanız gerekiyor.

Işık seviyesini bir anda çok minimuma indirirseniz, gözünüz karanlığa alışmayabilir. Bunu zamanla az az ışığı azaltarak, gözlerinizi alıştırabilirsiniz. Bu yapılması gereken önemli bir önerimizdir. Şimdi gelelim göz yanması, göz kaşınması ve sulanmasına çözüm…

Bilgisayar başında uzun süre geçirdiğimizde ya başımız ağrır. Ya gözlerimizle ilgili ciddi rahatsızlıklar duyarız. Bu gibi durumda yapmanız gereken gül suyu hazırlamak ve bu muhteşem karışımdan yararlanmak… Bu güzel formül sayesinde gözlerinizdeki yorgunluk hızlı bir şekilde yok olacak, şişkinlik varsa inecek ve bakışlarınız dahi değişecektir.

Gül suyu formülü için malzemeler ;

– 1 adet gül.
– 1 su bardağında kaynamış su
– 1 tatlı kaşığı normal bal.

Bu malzemelerimizi öncelikle ne yapmanız gerektiğini anlatacağız. İlk etapta 1 adet gülümüzün yapraklarını 1 su bardağı kaynamış suyun içine ayıklayın. Ya da kaynatma işlemini yapmamışsanız, yaprakları bir su bardağına eş değerde olacak bir kapta kaynatmaya başlayın. Kaynatacağınız süre ise 10 dakika yeterli olacaktır.

Süre tamamlandıktan sonra suyu süzün ve kalan gül yapraklarının üzerine 1 tatlı kaşığı balı ekleyin. Elde ettiğiniz bu sıvıyı gözlerinizin çevresine dikkat ederek yayın. Sürme şekli önemli değil, yaptığınız bu sıvı bir nevi maske gibi göz çevrenizde çalışmaya başlayacaktır.

Bu uygulamayı gözleriniz ile ilgili yorgunluk hissi çektiğinizde veya sonrasında yapmanız halinde, zamanla göz sulanması, kaşınması veya yorgunluklarının azaldığını göreceksiniz. Ancak bu formüle ek olarak az önce de bahsettiğimiz gibi kesinlikle kullandığınız cihazların ışık seviyelerini en son ayarda kullanmamaya çalışmalısınız. Çok özel durumlar hariç, bunlar oyun oynamak olabilir video izlemek olabilir. Ancak çalışma süreci uzun olacağı için ekran ışığı kısılırsa, gözler o kadar korunmuş olur.

uykusuz_bilgisayar_muhendisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.