BOL KÖPÜKLÜ TÜRK KAHVESİ NASIL YAPILIR

Paylaş

Bir çok insan güne türk kahvesiyle başlamak ister. Akşam yemeklerinden sonrada türk kahvesi faz geçilmez geleneksel bir lezzettir.Yöresel bir içecek olan türk kahvesi kız isteme anlarının da vazgeçilmezidir. Ancak herkez türk kahvesini yapmayı bir türlü beceremez. Hem kıvamı hemde lezzeti ve köpüğü yerinde olmalıdır.Öncelikle kahve yapabilmek için seçilen kahve çok önemlidir. Markette hazır satılanb khveler yerine güvenilir bir kişiden çekilmiş kahve almanızı tavsiye ederim.

Öncelikle kahve yapımında önemli konuya deyinmek isterim.Cezvenin içersine her fincan kahve için bir fincan suyu koyunuz.Bir fincan kahve için bir çay kaşığı şeker ve kahve ekleyiniz. Ocağa almadan önce güzelce karıştırınız.Kahvenin köpüklü olabilmesi için kesinlikle buz dolabından su kulanınız. Soğuk su kahvenin daha fazla köpürmesine yardımcı olucaktır.Kahveyi kısık ayardaki ocağa alınız.

Daha sonra çay kaşığı ile karıştırmaya başlayınız. Kahve hafif kaynayana kadar karıştırınız. Kaynama esnasında karıştırmayı bırakınız. Cezvede biriken köpükten fincanlara birer kaşık alınız. Daha sonra kahveyi pi taşım daha kayanatıp cezvelere dökünüz.Kahve yapımı nasıl olur diye merak edenler artık türk kahvesini yapabilirler.

 

bol-kopuklu-turk-kahvesi-nasil-yapilir

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.