BULUT YASTIK YAPIMI

Paylaş

Çocuk odaları için bulut yastık yapalım

Evde kalan kumaşları hem değerlendirmek hem de çocuğunuzun odası için farklı dekorasyon aksesuarları yapmak istiyorsanız işte size bir önerimiz var: Bulut yastık yapımı.

Yapımı oldukça basit olan bu yastığı evde kalan kumaşları değerlendirmek için yapabileceğiniz gibi keçelerden de bu yastığı yapabilirsiniz. bu yastıkları dekor amaçlı kullanmanın yanı sıra yeni doğan bebeğinizin beşiğine koyarak altın yastığı olarak da kullanabilirsiniz.

Bulut yastık yapımı için gerekli olan malzemeler:

  • Kumaş
  • Elyaf
  • Makas
  • İplik
  • Bulut yastık kalıbı
  • Kalem

Bulut yastığını yapmak için öncelikle bulut şeklinde bir kalıp çıkartmanız gerekir. Bir beyaz kağıt üzerine  bulut çizebilir ve bir kalıp çıkartabilirsiniz. Daha sonra bu kalıbı kumaş üzerine koyarak kalem yardımı ile kumaşı çizin. Kumaşı çizerken dikiş payını bırakmayı unutmayın.

Bulut şeklinde kumaşı çizdikten sonra, çizgiler üzerinden yavaş yavaş düzgün bir şekilde keserek yastık kılıfına bulut şeklini verin.

 

Kestiğiniz kılıfı ters çevirin ve kenarlarından toplu iğne ile tutturduktan sonra dikiş makinesi ile bu kumaşı dikin. Eğer evinizde dikiş makinesi yoksa elinizde dikebileceğiniz gibi bir terziye götürerek kestiğiniz kumaşı dikmesini isteyebilirsiniz. Böyle daha sağlam olacaktır.

 

Kumaşın içerisine elyaf koymak için bir kenarından biraz boşluk bırakın. Kumaşı diktikten sonra kumaşı ters çevirerek içerisine elyafı koyun. Elyafı içerisine doldurduktan sonra kalan kısmı da dikin ve orayı kapatın.

 

Yastığınız hazır şimdi geldi süsleme işlemine. Bunun içinde yastığınızın üzerine kaş ve ağız çizebilirsiniz. Kırmızı kumaş veya keçe kullanarak yanak yapabilirsiniz. Bundan sonra süsleme işi size aittir diyebiliriz. Bu işlemden sonra ise yastığınız kullanıma hazır hale gelmiştir.

Kaynak:https://mimuu.com

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.