ÇAM KOZALAKLARINDAN YAPAY ÇİÇEK YAPMAK

Paylaş

Çam Kozalaklarından Yapay Çiçek Yapmak

Genelde çoğumuz çam kozalaklarını toplarız ve evimizde bir kabın içerisine koyar süs olarak kullanırız. Peki çam kozalaklarından yapay çiçek yapmaya ne dersiniz? evet artık çam kozalağından çiçek yapımı ile ilgili güzel bir de resimli anlatıma sahibiz. Size bu yazımda paylaştığım anlatımlı resimlere bakarak sizde evinizdeki çam kozalaklarından süs çiçekleri yapabileceksiniz. Bunun için öncelikle malzemelere bir göz atalım ;

  • çam kozalakları.
  • kurumuş ağaç dalları.
  • sprey boya.
  • yapıştırıcı.
  • makas.
  • yeşil el işi kağıdı.

İlk olarak çam kozalaklarını farklı renklere sprey boya ile boyayabilirsiniz. Ardından yaprak için yeşil bir el işi kağıdını tercih edebilirsiniz. Makas ile kurumuş ağaç dallarını aynı boyuta getirdikten sonra farklı renklere veya tek renge boyadığınız çam kozalaklarını bu dallara monte etmeniz gerekecek. Bunu yapıştırıcı ile yapabilirsiniz. Yapıştırıcı olarak silikon kullanabilirsiniz.

Akabinde yaprakları yaptıktan sonra dallara yapıştırmalısınız. Tüm işlemleri bitirdikten sonra bir vazonun içerisine yaptığınız çalışmayı koyabilir ve evinizde keyifle kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

cam-kozalaklarindan-yapay-cicek-yapmak

Böylesine eğlenceli ve güzel çalışmalar ile sizde evlerinizi güzelleştirebilirsiniz. Bu çalışmaları yaparak para da kazanabilirsiniz. Çok kolay bir şekilde bu güzel yapay çiçek çalışmasını evinizde yapıp, turistik yerlerde turistlere kolaylıkla satabilirsiniz. Böylece evinize ek gelir elde etmiş olursunuz. Yapımı oldukça kolay olan bu tür çalışmaları ilerleyen günlerde sürekli olarak sizlere paylaşmaya devam edeceğim. Kolay gelsin.

source : http://www.creativegreenliving.com/2013/07/craft-camp-day-3-pine-cone-roses-from.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.