ÇAY İÇMENİN FAYDALARI

Paylaş

Çay içmenin faydaları

Her gün umarsızca tükettiğimiz çayın bilinmeyen bir çok yönü olduğu gibi birçok da faydası bulunmaktadır. Özellikle kahvaltıda vazgeçilmezimiz olan çayın kansere karşı koruyucu olduğunu biliyor muydunuz? Peki diğer içeceklere göre çayın daha az kafein içerdiğini söylesek? En önemli özelliği ise çay içenler içmeyenlere oranla daha az kalp krizi geçirmekte…

Çay içerek kemiklerinizi de güçlendirebilirsiniz. Uzmanların yaptığı araştırmalarca çayın kemikleri güçlendirici gibi özelliklere sahip olduğunu ve düzenli çay içenlerin yaşı, sigara alışkanlığı yada kilo fazlası gibi etkenlere göre daha güçlü kemiklere sahip oldukları gözlenmiştir. Kadınlar menopoz döneminde uğradıkları kemik erimesine karşı koyabilmek için çay içmelidirler.

Kalp krizinden koruyan çay, aynı zamanda ağız sağlığını da korumakta… Çayın içinde bulunan bazı anti bakteriyel özellikler sayesinde diş sağlığınızı da koruyabilmektesiniz. Aşırı tüketimde sararma gibi etkileri olsa da, bunu diş fırçalama yöntemi ile atlatmanız da mümkündür.

Çayı şekersiz tüketmek de son derece önemli… Birçok uzman, şekersiz içilen çayın daha fazla yararı olduğunu ve tüketenlerin sağlığını daha iyi koruyacağı da belirtilmektedir.

lezzetli-çay-sırları1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.