ÇİÇEK SAKSILARINDAN BAHÇEYE FENER YAPIMI

Paylaş

Saksılardan bahçe feneri yapmak

Bunun için size farklı boyutlarda 3 veya 4 adet saksı gerekiyor. Plastik olması önemli çünkü deleceksiniz. Plastik saksıdan deniz feneri yapacağız. Yapımı gayet kolay ve eğlenceli olan çalışma için size bir takım malzemeler de gerekiyor.

Öncelikle ;

  • plastik saksılar.
  • makas.
  • maket bıçağı.
  • sprey boya.
  • ışık veya mum.

Malzemeleri temin ettikten sonra yapılacak işlemleri sıralıyorum hanımlar. Önce en küçük saksıdan en büyüğüne kadar en alt ortasından bir delik açacaksınız. Bu içine koyacağınız ışığın kablosu veya ışık için gerekli kısım.

Sonra bunları beyaz ve istediğiniz renklere boyayabilirsiniz. Biraz beceriniz varsa dışını taş desenli hale de getirerek dekoratif süs çalışmasını daha da güzelleştirebilirsiniz.

Anlatımlı çalışmayı resimlerden devam ederek kısa sürede takribi yarım günde yapıp hemen kullanabilirsiniz. Yapılışında zorlanmayacağınız güzel ve keyifli bir çalışma olup, herkese önermekteyim hanımlar.

plastik-cicek-saksilarindan-fener-yapilisi

Güzel çalışmayı seramik saksılardan da yapabilirsiniz. Bunun için pencere kısımlarını boyamanız gerekiyor. Ancak bu sefer sadece tepesinden ışık saçacak. Deniz feneri veya ışıklı ev olarak da yapıp bahçenizde kullanabilirsiniz.

Hatta bu güzel çalışmayı balkona dahi yapabilirsiniz hanımlar. Yapımı zor olmayan çalışmayı keyif alarak yapacağınızı söylemek isterim. Kolay olan bir başka güzel DIY dekorasyon çalışmasında görüşmek dileğiyle hanımlar.

Sitemizde buna benzer güzel çalışmalar yer alıyor. Onlara da bakmayı unutmayın. İyi pazarlar diliyorum kolay gelsin.

kaynak : http://www.ebay.com/gds/DIY-Clay-Pot-Lighthouse-/10000000205198250/g.html?roken2=ti.pTWVsaXNzYSBXaWxs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.