ÇİLEK TÜKETEREK ZAYIFLAMAK MÜMKÜN MÜ

Paylaş

Çilek Tüketerek Zayıflamak Mümkün mü?

Kilo vermek için çok çaba sarf ederiz. Özellikle de yaz aylarının gelmesiyle bir çoğumuzun fazla kilo problemleri baş sorunlarımız arasında yer almaktadır. Birçok diyet denediniz ancak kilo verseniz bile hızlı geri aldınız. Üzülmeyin, artık çilek diyeti ile haftada 3 kilo ve fazlasını vermeniz mümkün…

Nasıl mı? öncelikle bol miktarda çilek tüketerek vücudunuza detoksifikasyon işlemini başlatmış olursunuz. Bu sayede başta mideniz, sindirim sisteminiz uyarılır ve hızlı çalışmaya başlar. Bu sayede de hızlı kilo vermeye başlayabilirsiniz. Çilek lif bakımından en zengin meyve türlerinin başında gelmektedir. İçinde bulunan yüksek antioksidan değerleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Çilek diyeti olarak yaptığımız araştırmalarda karşımıza birkaç diyet listesi çıktı. Ancak sizin için derlediğimiz çilek diyeti ise şu şekildedir ;

100 gr. çilek sadece 30 kalori içermektedir. Çilek tüketiminizi tek bir öğün yerine her öğünde bolca yapmalısınız. Çilekle birlikte muz, elma ve 1 yemek kaşığı bal veya yoğurt tüketebilirsiniz. Çilek mevsiminde değilseniz ve çilek yiyerek zayıflamaya kararlıysanız, alternatif meyvelere de yönelebilirsiniz. Bunlar böğürtlen, ahududu, yaban mersini meyvelerini de tüketebilirsiniz.

Çilek yiyerek, her öğünde hem açlık hissimizi bastırırız. Hem de vücuda önemli ölçüde detoks işlemi de yaptırmış oluruz.

cilek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.