CİLT RENGİNE GÖRE BUROZLAŞMA

Paylaş

Cilt rengine göre burozlaşma

Bu yöntemler sayesinde sizde cildiniz hangi renk olursa olsun, sağlıklı ve parlayan bir cilde sahip olabileceksiniz. Yazın gelmesiyle deniz sezonunun açılması ve herkesin bronzlaşma maceraları da başlamaktadır. Fakat doğru bilinen yöntemler ile bronzlaşmak daha doğru olacaktır.

Esmerler İçin Bronzlaşma Yöntemleri ;

Esmer tenliler genelde bronzlaşma bakımından en şanslı gruptadırlar. Çünkü hem kolay bir şekilde hem de kısa sürede istedikleri tonda bronzlaşabilirler. Bunun yanında diğer cilt renkleri gibi esmer tenliler bunu uzun süre de koruyabilmektedirler. Ancak yinede tedbiri elden bırakmamak gerekir. İlk zamanlarda 1-15 koruma faktörlü bir şekilde ve daha sonrasında da arttırarak sağlıklı bir şekilde bronzlaşabilirsiniz. Ellerinizi, kulaklarınızı, burnunuzu ve omuzlarınız için yüksek koruma faktörlü ürünlere de yönelebilirsiniz.

Kumrallar İçin Bronzlaşma Yöntemleri ;

Açık ve sarışın tenliler kadar olmasa bile güneşle dost olan bir ten rengi sayılmaz. Aynı sarışınlar gibi güneşten etkilenenler arasındadır. Zararlı UV ışınları ve güneş çarpmalarından korunmak için sağlım ve sağlıklı adımlar atmak gerekir. Özellikle karoten içeren besinleri tatile çıkmadan önce tüketmek de faydalıdır.

Kızıllar İçin Bronzlaşma Yöntemleri ;

Güneşle buluşacak olan bembeyaz teni, açık renk gözleri ile bir başka ten rengi grubudur. Bu renkteki cilde sahip kişiler güneşte toksik bir melanin salgılanması sonucu ciltteki hücrelerin zehirlenip, değişik cilt hastalıklarına yol açması gibi durumlardan korunmalıdırlar. Bu yüzden de bu cilt rengine sahipseniz özellikle sabah erken saatlerde ve akşam güneş batımına yakın güneşlenmeyi tercih etmeniz de son derece önemlidir. Tabi ki güneşlenme öncesi tepeden tırnağa iyice kremlenerek güneşlenmeniz gerekiyor. Güneşlenme sonrası ise pamuklu kumaşları tercih etmeniz de son derece önemlidir. Aynı zamanda şapkasız dolaşmamalı ve güneş gözlüğü de kullanmalısınız.

Sarışınlar İçin Bronzlaşma Yöntemleri ;

Kremsiz bir şekilde açık renk teniniz ve gözleriniz ile kesinlikle dışarıya adım bile atmamalısınız. Bronzlaşmak istiyorsanız mutlaka diğer renk gruplarına göre daha dikkatli ve özenli davranmanız da gerekiyor. Bunun için yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinin yanı sıra güneş sonrası da kremler kullanmanız gerekiyor. Aynı zamanda cildinizi nemlendirmeyi de unutmamanız gerekmekte… Bunun dışında dudak koruyucunuz olmadan da kesinlikle dışarıya çıkmamalısınız. Şapka ve güneş gözlüğü ise sizin vazgeçilmez aksesuarlarınız arasında olmalı… Güneşlenmek istediğinizde bunu akşam ve sabah saatlerinde tercih etmeniz gerekiyor

090420141710167473583_2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.