CİLT TİPİNE GÖRE BB KREM ÖNERİLERİ

Paylaş

BB krem önerileri

Yapılan en büyük hatalardan birisi en iyi markanın en pahalı ürünün cilde uygun olacağını düşünmek ve almaktır. Ama aslında olması gereken cilt tipine uygun olan ve cildin ihtiyacı olan ürünü doğru seçmek ve kullanmaktır.

Ürün seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan birisi cilt tipini bilerek ürün seçmektir. Cildinizin özelliklerine göre doğru ürünü seçemezseniz eğer; cildin ihtiyaçlarını karşılayamazsınız, bu şekilde de doğru bir makyaj uygulaması yapamazsınız. Bu nedenle ürün seçimi konusunda fiyat ve markayı değil cildin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler almalısınız.

BB kremler son yıllarda en çok kullanılan makyaj malzemelerinden birisidir. Farklı cilt tiplerine göre üretilen bu kremler cilt için oldukça faydalıdır. BB kremlerin faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Ciltte olan renk tonu farklılıklarını eşitler.
 • Cilt kusurlarını kapatır.
 • Cildi aydınlatır.
 • Cildin nemlendirilmesini sağlar
 • Cildi UVA ve UVB ışınlarına karşı korur.
 • Hassas ciltlerde dengeleme sağlar.
 • Yorgun ciltlerin yenilenmesini daha canlı görünmesini sağlar.

BB kremler amaç olarak cilt kusurlarını kapatmak için üretilmiş ürünlerdir. Cildin pürüzsüz ve canlı görünmesi için cilt tipinize uygun bir BB krem seçebilirsiniz. İşte sizin için cilt tipine göre BB krem önerileri.

NOT: Ürünlerin tanıtım içeriğinde sürekli göreceğiniz SPF güneş koruma faktörü anlamına gelmektedir. Yani ürünler içerisinde belirtilen oranlar ürünün güneşten koruma faktör miktarını göstermektedir. Örneğin; SPF % 50 olan bir ürünün güneş koruyucu özelliği % 98′ dir. Ürünleri alırken bu detaylara dikkat edebilirsiniz.

Kuru Cilt Tipleri İçin BB Krem Önerileri

 1. Garnier Skin Renew Miracle Skin Perfector BB Cream: İçeriğinde hyaluronik asit, gliserin ve SPF 15 bulunmaktadır.
 2. Diorskin Nude BB Cream: 5 farklı ton seçeneği bulunan bu ürün mineralli su ve antioksidan karışımı ile geliştirilmiş bir üründür. SPF 10 içeren bu ürün orta kapatıcılıkta olup kolayca dağılabilen bir üründür.
 3. Dr.Jart+Bounce Beauty Balm: iki farklı renk seçeneği olan bu ürün kompakt yapıdadır. İçeriğine eklenen nar özü ve hidrolize kolajen ile geliştirilmiştir.

Yağlı Cilt Tipleri İçin BB Krem Önerileri

 1. Maybelline Dream Pure BB: Beş farklı ton seçeneği bulunan bu ürün SPF içermez. İçerisine eklenen % 2 silislik asit ile sivilce ve siyah noktaları önlemeye yardımcı oluyor.
 2. Estee Lauder Clear Difference Complexion Perfectinb BB Cream: Yağ ve parfüm içermeyen bu ürünün 3 farklı ton seçeneği bulunmaktadır. İçeriğinde SPF 35 bulunuyor.
 3. Omorovicza Complexion Perfector BB: İki farklı ton seçeneği bulunan bu ürün SPF 20 içeriyor. İçeriğinde C ve E vitaminleri, cilde enerji veren ve canlandıran lupin ve cildin genç görünmesini sağlayan hyaluronik asit bulunmaktadır.

Hassas Cilt Tipleri İçin BB Krem Önerileri

 1.  La Roche Posay Hydreane BB Cream: İki farklı ton seçeneği bulunan  bu ürün SPF 20 içerir. İçerisinde aynı markanın termal suyu bulunmaktadır.
 2.  Boscia BB Cream Broad Spectrum: Renk seçeneği olmayan bu ürün içerisinde SPF 27 bulunuyor. Yağ içermeyen bu ürün ciltteki gözeneklerin görünümünü azaltmaya yardımcı olmaktadır.
 3.  Smashbox Camera Ready BB Cream: 8 farklı renk seçeneği olan bu ürün içerisinde inci pigmentleri bulunuyor. Bu sayede ışığı yansıtıp cilde doğal bir parlaklık veriyor. Ayrıca SPF 35 içeriyor.

Karma Cilt Tipleri İçin BB Krem Önerileri

 

 1. Vichy Pro Even Mineral BB Creaö: İki farklı ton seçeneği bulunan bu ürün C ve E vitaminleri ile Termal Spa Water içermektedir. Ayrıca SPF 20 içerir.
 2. Clinique Age Defense Broad Spectrum BB Cream: Dört farklı ton seçeneği bulunana bu ürün yağsızdır. Cildin doğal ışıltısına kavuşarak onarılmasını sağlıyor. SPF 30 içerir.
 3. Dr. Jart+Premium Beauty Balm SPF 45 BB Cream: Tek renk seçeneği olan bu ürün doğal kolojen ile desteklenmiştir. SPF 45 içeriyor.

Akneye Meyilli Cilt Tipleri İçin BB Krem Önerileri

 1. Maybelline Dream Pure BB Cream: İçerisinde yağ bulunmayan bu ürünün 5 farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Oldukça hafif yapıdadır. SPF içermez.
 2. Estee Lauder Day Wear BB Anti-Oxidant Beauty Benefit Cream: İki farklı renk seçeneği bulunun bu ürün cilt kusurlarının görünümünü azaltıyor. SPF 35 içerir.
 3. 3Lab Perfect BB: üç farklı renk seçeneği olan bu ürün SPF 40 içerir. Cilt tonunu eşitlerken, cildi onarır ve kadifemsi bir görünüm oluşturur.

Kaynak: http://www.yasamtonu.com/etiket/en-iyi-bb-krem-markalari/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.