DANTELLİ AYAKKABI YAPIMI

Paylaş

Eskiyen ayakkabıları danteller ile süsleyelim

Bugün sizler için yapımı oldukça basit ve kullanışlı bir kendin yap projesi hazırladık. Evinizde eskiyen ve kullanmak istemediğiniz tek renk ayakkabılarınızı bu sezonun modası olan danteller ile süsleyerek yenileyebilir ve bu ayakkabılarınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle evlerinizde bulunan yazlık tek renk ayakkabılarınıza biraz hareket katmak ve onları tekrar kullanmak istiyorsanız bu proje tam size göre.

Biz burada ayakkabı süslemesini dantel ile gerçekleştirdik. Ama siz isterseniz eğer bu senenin modası olan nakış işlemeleri de ayakkabılarınızda kullanabilirsiniz.

Nakış yamalar birçok yerde satılmakta bunlardan satın alarak bu sene vitrinlerde oldukça sık gördüğümüz nakış detaylı ayakkabıları aşağıda verdiğimiz yöntemi uygulayarak yapabilirsiniz.

Dantelli ayakkabı yapımı

Malzemeler:

1 çift düz ayakkabı,

Herhangi bir renkte dantel kumaş,

Yapıştırıcı

Makas

Bıçak

Yapılışı: Öncelikle danteli ayakkabınızın ön ve arka kısımlarına yapıştırabileceğiniz şekilde kesin. Danteli keserken biraz fazlalık bırakın daha sonra bu fazlalıkları bıçak yardımı ile alacağız.

Dantelleri uygun şekilde kestikten sonra, ayakkabının üzerine yapıştırıcınızı sürün. Bu yapıştırıcı üzerine danteli iyice bastırarak yerleştirin.

Ön kısmı bu şekilde yaptıktan sonra arka kısmı da yine aynı şekilde yapın ve ayakkabınızı bu şekilde biraz kurumaya bırakın.

Ayakkabı üzerinde fazlalık kalan dantel parçalarını da bir bıçak veya ucu keskin bir alet yardımı ile ayakkabıya zarar vermeden kesin. Bu şekilde ayakkabınız kullanıma hazır hale gelecektir.

kaynak:http://www.milliyet.com.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.