DİBİ TUTMUŞ TENCERE NASIL TEMİZLENİR

Paylaş

Dibi tutmuş tencere nasıl temizlenir
Dibi tutmuş tencereyi temizlemenin püf noktası. Mutlaka hepimizin başına gelmiştir. Uzun uğraşlarla çıkardığımız bu lekeden kurtulmak aslında çok basit. Nasıl mı? İşte Dibi tutmuş tencereyi temizlemenin püf noktasıakta unutulan ve dibi tuttuğu için artık kullanılamaz hale gelen tencereler büyük bir sorun teşkil eder.
Yemek yapan ya da özellikle yemek yapmaya yeni başlayan ve dalgın olan herkes yemeği muhakkak en az bir kez ocakta unutmuştur. Ya unutkanlıktan ya da zamanı ayarlayamamaktan ötürü bu durumla karşılaşabilirsiniz. Aklınıza ilk olarak tencereyi çöpe atmak gelir, çünkü artık kullanılamaz halde olduğunu düşünürsünüz. Fakat evde hazırlayacağınız basit bir tarifle bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
Dibi tutmuş tencereyi temizlemenin püf noktası
İşte evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz basit bir tarif:
Malzemeler:
Karbonat
Su
Kullanım:
Dibi tutan tencerenin ya da tavanının yüzeyini kaplayacak şekilde karbonat serpin. Karbonatın üstünü aşacak şekilde su ekleyin. Bu şekilde birkaç saat bekletin. Birkaç saatin sonunda bezin sert tarafıyla tencerenizin ya da tavanızın dibini kazıyabilirsiniz.
Bu yöntemi çelik, emaye ve döküm tencerelerde kullanabilirsiniz, teflonlar için kullanacaksanız kazıma işlemini daha nazik yapmanız önerilirdibi-tutan-tencere-nasil-temizlenir-manset-720x450

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.