DİŞ AĞRISINA NE İYİ GELİR

Paylaş

Öncelikle diş bakımınıza özen göstermeniz de fayda olacaktır. Bir çok insan diş ağrısıyla ilgili sorun çekmektedir. Dişlerde  uzun süreli duran çürükler ilerledikçe köklerinde kis ve iltihaplanma meydana gelmektedir. Bu durumda gerçekten ağrılı ve sızıntılı bir diş ağrımasına sebep olmaktadır.

Diş bakımınız günlük olarak dikkat etmelisiniz. Her yemekten sonra düzeni olarak dişlerinizi fırçalamanız gereklidir.Diş etinde kanma olanlar varsa her gün tuzlu suyla birlikte gargara yapmaları gereklidir. Dişleri fırçalamak sağlığınıza ve gülüşünüze iyi gelecektir. Diş çürükleri  bir çok hastalığı tetiklemektedir. Tuzlu suyla gar gara nasıl yapılır sizlere anlatmak isterim.

Çaydanlığın altında kaynamış ve ılımış suyun içerisine bir tatlı kaşığı tuz ekleyip gar gara yapınız. Bu işlemi her gün bir hafta boyunca tekrarlayınız. Diş etleriniz daha sağlıklı bir görünüme sahip olacaktır.Şimdi diş ağrısı nasıl önlenir onu anlatmak isterim. Eğer yüzünüzde şişme meydana gelmişse soğuk kompleks uygulamanız gereklidir.Diş hekiminize gitmeden önce bir adet ağrı kesici kullanmalısınız. Diş ağrınız geçmiyorsa evde bir pamuğun üzerine karanfil yağı damlatınız. Ağrıyan bölğeye koyunuz.

dis-agrisina-ne-iyi-gelir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.