DÜĞMEYLE KAZAK SÜSLEME

Paylaş

Düğmeler ile kazaklar nasıl renklendirilir?

Bugün sizlere oldukça farklı ve eğlenceli bir kendin yap uygulaması göstereceğiz. Kazaklarınızı daha renkli bir hale getirmek, yenilemek veya yıpranan yerlerini kapatmak için göstereceğimiz bu uygulamayı deneyebilirsiniz. İşte sizin için düğme ile kazak süsleme uygulaması.

Düğme ile kazak süsleme işi için isterseniz yeni yaptığınız bir kazağı süsleyebilirsiniz. İsterseniz de eskiyen kazaklarınızı farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Özellikle çocuk kazakları daha çabuk yıpranır siz yıpranan bu yerleri yapacağınız bu düğme süslemeler ile kapatabilir ve kazağı daha uzun bir süre kullanabilirsiniz.

Gelelim kazağın süslemesi için gerekli olan malzemeler. Renkli büyüklü küçüklü farklı düğmeler, iğne,iplik ve kazak.

Bizim burada göstereceğimiz kazak süsleme modelinde kullanılan kazak el yapımı yeni örülmüş bir kazak. Bu kazağın üzerine ise ağaç figürü yapılarak bu ağaç düğmeler ile süslenmiş. Bu ağacı yaparken önce kazak üzerine ağacın bedenini yapmak için kahverengi ip ile ağacın resmi çizilmiş.

Siz bu şekilde ben bir ağaç yapamam diyorsanız sadece düğmeler ile süslemelerde yapabilirsiniz. Aşağıda sizlere farklı süsleme modelleri sunduk. Bu modelleri dikkate alabilirsiniz.

Daha sonra yaptığınız bu ağacı renkli düğmeler ile süsleyin bunun içinde düğmeleri bir iğne yardımı ile kazağa dikin ve kazağınız hazır.

Burada süsleme yapmak sizin hayal gücünüze bağlı. İstediğiniz renklerde düğmeleri kullanarak çocuk kazaklarını süsleyebileceğiniz gibi kendi  kazaklarınızı da süsleyebilirsiniz.

kaynak:https://mimuu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.