Duvara İple Çividen Tablo Yapmak

Paylaş

Duvara İple Çividen Tablo Yapmak

Evinizin duvarlarına değişik tablo çalışmaları arıyorsanız veya yapmayı düşünüyorsanız? doğru yerdesiniz. Bu yazımda sizlere duvara iple çividen tablo yapmak için resimli güzel bir anlatım paylaştım. Resimli örnekte nasıl yapıldığını hemen kavrayabilir ve aynı çalışmayı sizde ucuz malzemeler içe kısa sürede yapabilirsiniz.

Öncelikle tahta bir panoya ihtiyacınız var, yine etrafını çerçeveymiş gibi gösterecek çıtalar da ayarlamalısınız. Bunları marangozda kısa sürede yaptırabilir ve evde kendiniz birleştirebilirsiniz. İlk etapta yapacağınız çivi çalışmasında herhangi bir teknik yok. Yapmanız gereken çivileri gelişigüzel istediğiniz yerlere çakmak. Ardından ip ile tüm çaktığınız çivileri dolamak olacak. Böylece kısa sürede duvara iple çividen tablo çalışmasını tamamlayabilirsiniz.

Malzemeler ;

  • çivi.
  • tahta.
  • ip.

Temin ettiğiniz malzemelerden sonra çalışmayı resimli anlatıma bakarak yapabilirsiniz. Az önce de belirttiğim gibi herhangi bir teknik yok. Sadece çivileri rastgele çakıp, üzerine iple dolamak yeterli olacaktır. Şimdi sizleri resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

duvara-iple-cividen-tablo-yapmak

Yapılan çalışmada ağaç figürü oluşturulmuş. Siz becerinize dayanarak bunu hayvan figürü veya daha değişik şekillerde yapmanız da mümkün. Yeter ki hayal gücünüzü konuşturun. Bu çalışmanın da aynısını veya benzerini yapabilirsiniz. Yapımı kolay olan çividen tablo yapımı projesini geliştirebilir veya kendinize göre de değiştirebilirsiniz. İpten tablo yapılışı ile ilgili farklı çalışmalar buldukça sizlere bu başlık altından paylaşmaya devam edeceğim. Şimdilik kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.