ELMA SİRKESİNİN CİLDE FAYDALARI

Paylaş

 

Elma sirkesinin cilde faydaları

 

Elma sirkesinin bir çok şeye faydası olduğu gibi cilde de bir çok fayda sağlamaktadır. Örneğin cildinizde oluşan sivilcelerden elma sirkesi sayesinde kurtulmanız mümkündür. Yüzde oluşan ergenlik sivilceleri için elma sirkesi maskesi uygulayabilirsiniz.

cilt-lekeleri-için-elma-sirkesi1

Bu uygulamayı genelikle gece yatmadan önce yapmanızda fayda olacaktır.Bir bardak suyun içerisine bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyiniz. Daha sonra bir pamuk yardımı ile sivilceli bölgeye uygulayınız. Bu işlemi bir hafta boyunca aynı şekilde uygulamaya devam ediniz. Cildinizdeki kötü görüntüye sebep olan sivilcelerden kısa sürede kurtulduğunuzu görebilirsiniz.

Elma sirkesi sadece sivilceler için değil ciltteki oluşan lekeler içinde çok faydalıdır. Bir çok insan cildinde oluşan lekelerden çok şikayetçidir. Bu durumdan da kurtulmanın yolu yine elma sirkesidir. Cildinizin daha parlak ve lekesiz görünmesi için elma sirkesinden oluşan bir maske hazırlamanız gereklidir. Bunun için ise malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Ciltte oluşan lekelerin maskesi için gerekli malzemeler:

-bir yemek kaşığı elma sirkesi

-bir tatlı kaşığı bal

-yarım limon

Tüm bu malzemeleri bir kabın içerisine alarak karıştırınız. Daha sonra temiz olan cildinize masaj yaparak uygulayınız.Hazırlamış olduğunuz sirkeli maskeyi cildinizde bir saat boyunca bekletiniz. Zaman dolduktan sonra cildinizi ılık su ile güzelce yıkayınız.

Cildinizin ne kadar  parlak ve gergin olduğunu fark edeceksiniz. Evinizin rahatlığında doğal yöntemler sayesinde daha güzel görünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.