EN İYİ 5 GÖZ ALTI KAPATICI MARKASI

Paylaş

En iyi göz altı kapatıcı markası hangisi?

Göz altı kapatıcıları göz altındaki morlukları, halkaları, ince çizgileri, sivilce ve güneş lekelerini, renk tonu farklılıklarını kapatmak için kullanabileceğiniz mükemmel bir makyaj malzemesidir. Makyaja başlamadan önce cildinizde var olan kusurları kapatmak için göz altı kapatıcısını kullanarak daha pürüzsüz ve mükemmel bir makyaj yapabilirsiniz. Bugün sizler için  en iyi 5 göz altı kapatıcı markasını sıralamak istiyoruz.

1.Nars Radiant Creamy Göz Altı Kapatıcısı: Göz altı dışında tüm yüzde kullanılabilecek bir ürün olan Nars, göz çevresinde aydınlatıcı bir etki yaratmaktadır. Cilt kusurları ve lekeleri kapatmak için iyi bir seçim arıyorsanız eğer Nars sizin için iyi bir tercih olabilir. Nars tüm yüzde kullanılabilecek bir üründür. Göz altında kapatıcı olarak kullanmak için ise ciltten bir ton açık kapatıcı alabilirsiniz.

Bu kapatıcıyı elmacık kemiklerinizden başlayarak, burun üstüne, burun kenarlarına, şakaklara, dudak üst bölgesine ve çene üzerine uygulayarak tüm cildinize dağıtabilirsiniz. Bu sayede cildiniz aydınlanıp, tazelenecek ve canlı bir görünüme kavuşacaksınız. Nars göz altı kapatıcısı oldukça pahalı bir üründür. Ama parasına değecek olan oldukça iyi ve iddialı bir üründür.

2. L’oreal True Match Göz Altı Kapatıcısı: Nemlendirici etkisi ile hem cildin nemlenmesini sağlayan hem de göz altındaki kusurları kapatan oldukça etkili kapatıcılardan birisidir. Göz altı morlukları, renk farklılıkları, uykusuz ve yorgun cilt görünümünü kapatmanıza yardımcı olur. Cildin ihtiyacı olan nemi cildinize kazandırdığı için cildinizin kurumasını da engeller. Ürün içerisinde bulunan süngerli apilikatörü ile kolayca kullanabileceğiniz bir üründür.

3. Max Factor Mastertouch Likit Göz Altı Kapatıcı: Gözeneklerin tıkanmasını engelleyen bu ürün göz altı kusurlarınızı kapatırken makyaj ürünlerinin cilde zarar vermesini engeller. Bu anlamda yapısı gereği alerjik reaksiyonların oluşmasını önleyen hafif bir üründür. Kremsi bir dokusu olan bu ürün oldukça kolay bir şekilde kullanılabilir. Kalem ve ruj şeklinde bir tasarımı olan bu ürün kolaylıkla kullanmanın yanında her an her yerde  yanınızda taşıyabileceğiniz bir üründür.

4. Mac Pro Longwear Concealer Göz Altı Kapatıcısı: Makyajınızın uzun süre cildinizde kalmasını istiyorsanız eğer bu kapatıcı tam size göre bir ürün. 15 saat ciltte kalabilen bu mükemmel kapatıcı cilt kusurlarını örtmek için oldukça faydalı bir üründür. Göz altında bulunan morluk, ince çizgi, halka gibi istenmeyen cilt kusurlarını mükemmel bir şekilde kapatıp kusursuz bir şekilde makyaj yapmanızı sağlayacaktır. Sıvı bir ürün olan Mac göz altı kapatıcısı cam şişe içerisinde oldukça şık ambalajı ile çantanızda mutlaka yer alabilecek bir üründür.

5. Clinique All About Eyes Göz Altı Kapatıcısı: Bütün cilt tiplerine uygun olan Clinique cilt kusurlarını örtmek için oldukça iddialı bir üründür. Göz altında morluk, halka, çöküntü, şişlik ve torbalanma gibi cilt kusurlarını mükemmel bir şekilde örter. Clinique ciltte uzun süreli bir kapatıcılık sağlar. Yağsız bir formülü olan Clinique bütün cilt tiplerinin kullanabileceği bir üründür.

Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Seçilir?

Kapatıcı almak için cilt tonunuza uygun bir kapatıcı almanız gerekir. Kesinlikle cilt tonundan farklı bir kapatıcı almayın bu makyajınızı daha kötü gösterecektir. Göz altı kapatıcısı alırken kapatıcıyı boyun bölgenize sürerek deneyin. Mağaza ışıkları altında kapatıcının cildinize uygun olup olmadığını tam olarak anlayamazsınız. Bu nedenle gün ışığında denemelisiniz. Eğer kapatıcıyı ten renginizden ayırt edemiyorsanız o zaman kapatıcının tonu size uymuştur.

Kapatıcı çeşitleri oldukça farklı olsa da en uygunu krem kapatıcılardır. Bu kapatıcılar göz altına ve yüz çevresine uygulanabilir. Yüze dağılmaları daha kolay olur ve daha doğal dururlar. Bu nedenle krem kapatıcı seçmeyi tercih edin.

Pot kapatıcılar daha çok makyaj ustaları tarafından tercih edilen ve her türlü cilt kusurunu kapatan kapatıcılardır. Nemlendirici etkileri çok yüksektir.

Bir diğer kapatıcı çeşidi ise stick kapatıcılardır. Bu kapatıcılar çok yoğundur bu nedenle cilde iyi bir şekilde yedirilmesi gerekir. Ciltteki koyu renk göz halkalarını kapatmanın yanı sıra cilde aydınlıkta verir.

kaynak: http://www.pufnoktalari.net/en-iyi-goz-alti-kapaticisi-hangisi-5-goz-alti-kapaticisi-markasi-goz-alti-kapaticisi-nasil-secilir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.