ERKEK ARKADAŞINIZ EVLENME TEKLİFİNE HAZIR MI?

Paylaş

Evlenme teklifi edeceğini nasıl anlarsınız

Güzel bir birlikteliğiniz var ve ileriye dönük adımlar atmak istiyorsunuz. Bunun içinde sevgilinizin evlilik teklifi yapacağı günü büyük bir heyecanla bekliyorsunuz.  Peki erkek arkadaşınız evlenme teklif etmeye hazır mı? Bunu nasıl anlayabilirsiniz. İşte dikkat edeceğiniz bazı detaylar.

Siz kendinizi evliliğe hazır hissediyor olsanız da erkekler kolay kolay kendilerini hazır hissetmezler ve pek evliliğe yanaşmazlar. Zaman geçtikçe ilerleyen ve artık mükemmel olan ilişkinizi evlilik ile tamamlamak isteyebilirsiniz. Öncelikle bunun için sevgilinizin kendini evliliğe hazır hissetmesini beklemelisiniz. Kendini evliliğe hazır hisseden ve artık evlenme teklifi etmek isteyen erkekler siz fark etmeseniz de bunu bir şekilde belli ederler. Peki evlenme teklifi etmeye hazırlanan sevgiliniz de dikkat edeceğiniz küçük detaylar hakkında sizlere biraz bilgi verelim.

Erkek-Arkadasınız-Evlenme-Teklif-Etmeye-Hazır mı

Aile ile tanışmak istemek

Sevgiliniz ailenizi merak edip onlarla tanışmak isteyebilir. Sizi ve ailenizi yakından tanımak için adımlar atabilir. Aileniz hakkında sorular sorup nelerden hoşlanıp hoşlanmadıklarını öğrenmeye çalışabilir. Sizi de kendi ailesi ile tanıştırmak ister. Eğer evlilik yolunda ilerlemek istiyorsanız ailelerin tanışması ile ilk adıma başlayabilirsiniz.

Geleceğe dair planlar kuruyorsa

Sevgiliniz geleceğe dair planlar yapıp sizi de bu planların içerisine ekliyorsa o zaman sizinle birlikte bir hayatı yaşamak istiyordur. Yaşamak istediğiniz yeri sorup sizden fikir alabilir. Çocuk yetiştirmek ve çocuk isimleri konusunda konuşabilir. Bundan sonraki hayatınızın birlikte nasıl geçmesini istediğine dair size sorular sorabilir ve birlikte hayal kurmanızı sağlar.

İhtiyaçlarınıza önem veriyorsa

Sizin ihtiyaçlarınıza önem verip onların karşılamaya çalışıyorsa bu size önem verdiğini ve sizi mutlu etmek istediğini gösterir. Sizin içinde bulunduğunuz durumu düzeltmek için kendinden ve kendi ihtiyaçlarından fedakarlık yapabilir.

Evinde değişiklikler yapıyorsa

Tek başına yaşayan sevgiliniz artık evini iki kişinin yaşayabileceği şekilde düzenliyor ve eşyaları buna göre ayarlıyorsa bu evlilik için iyi bir işarettir. Sizi hayatına dahil ettiğini ve size göre hayatını değiştirdiğini belli etmeye başlamıştır.

Harcamalarında kısıtlamalar yapıyorsa

Evlilik kararı alan erkekler artık bütçelerini kısmak gerektiğini farkına varırlar. Mesela size tek taş almak için para biriktiriyor olabilir ve bunun içinde harcamalarından kısmaya başlayabilir. Bunun yanında bundan sonra evlilik için yapılması gereken adımları düşünüp para biriktirmeye odaklanabilir.

Evliliklere ilgi duymaya başladı ve bunu konuşuyorsa

Önceden evlilik hakkında konuşmayan sevgiliniz bir anda evlilikle ilgili konuşmaya başladı ve etrafındaki evlenenler hakkında konuşup fikrini söylüyorsa evliliğe karşı tavrı değişmiş demektir.

Ben yerine biz demeye başladıysa

Erkekler ilişkilerinde kolay kolay biz demezler ve birlikte karar almak yerine kendi kararlarına göre hareket etmeye çalışırlar. Eğer sevgiliniz sizin kararınızı önemsemeye başladı, ikinizin ortak zevklerinden bahsediyor birlikte yapacaklarınızdan bahsediyorsa artık biz olmuşsunuz demektir. Erkek arkadaşınız artık sizinle bir hayatı benimseyip sizinle biz olarak yaşamak istiyordur.

Ailenizle zaman geçiriyorsa

Ailenizden çekinen onlarla bir arada bulunmaktan kaçınan sevgiliniz artık onlarla vakit geçirmek onlarla ilgilenmek istiyorsa bu sizinle bir hayatı paylaşmak istediğiniz gösterir. Ailenize sizin verdiğiniz önemi oda vermeye başlamıştır. Buda evlilik için iyi bir adımdır.

Son zamanlarda gergin ve heyecanlı ise

Erkekler böyle evlilik teklifi gibi özel durumlarda oldukça fazla heyecanlanırlar ve kendilerini gergin hissedebilirler. Bu nedenle akılları karışabilir ve bazen ne yapmak istediğini anlamayabilirsiniz. Merak etmeyin bu durum evlilik teklifi sonrası geçecektir siz sabredin.

Sizden bir şeyler sakladığını hissediyorsanız

Evlilik teklifi etmek için size sürpriz hazırlamaya çalışan erkek arkadaşınız bu sürpriz için sizden bir şeyler saklamaya başlayabilir. Siz durumdan şüphelenseniz de bir şekilde sizi geçiştirip bir şeyi olmadığını söyleyebilir.

Yüzüklerinizden biri kayıpsa

Erkek arkadaşınız size evlenme teklif etmek için bir tek taş almak istiyorsa parmak ölçüsüne ihtiyaç duyacaktır. Bunun içinde yüzüklerinizden birini size fark ettirmeden almış olabilir.

kaynak: http://hthayat.haberturk.com/iliski/iliski-rehberi/haber/1004344-erkek-arkadasinizin-evlenme-teklifi-edecegine-dair-7-isaret

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.