ESKİ GÖMLEKTEN BLUZ YAPALIM

Paylaş

Gömleği bluza dönüştürmek

Evde eski gömleğiniz varsa onu çok güzel bir bluza dönüştürebilirsiniz. Eski gömlekten bluz yapmak için paylaştığım bu güzel çalışmayı sizde kolayca yapabilirsiniz. Az biraz terzilik bilginiz varsa hemen bir makas ve iğne iplik ile bu güzel çalışmayı sizde yapabilirsiniz. Gömleği bluza dönüştürerek harika görünümlü bluz sahibi olabilirsiniz.

Eskimiş gömleğinizin en üst yani yaka kısmını omuz kısmından hizalayarak keseceksiniz. Hepsi bu. Daha sonra içine lastik geçirip büzüp dikeceksiniz. Yapımı kolay olan çalışmayı terzi arkadaşınız varsa 2 dakika da yaptırabilirsiniz.

Bu tür güzel dönüşümler sayesinde hem gömlek görünümlü bluz sahibi olmuş olursunuz. Hem de eski bir kıyafetin ömrünün bittiğini düşünmek yerine onun sayesinde yeni bir elbiseye sahip olmuş olursunuz.

Eski kıyafetleri değerlendirme çalışması olarak bu güzel ve eğlenceli çalışmayı seveceğinizi düşünüyorum arkadaşlar. Benzer çalışmaları daha önce de paylaşmıştık. Onları da mutlaka incelemeniz gerekir. Çok güzel çalışmalar paylaşmıştık.

Gömlekten bluz nasıl yapılır diyenler öncelikle resimli anlatımda gösterilen şekilde kesim işlemini yapmaları yeterli. Zor bir yanı yok. Hemen kolaya yarım günde bu çalışmayı yapıp, hemen öğlen sonrası dışarıya çıktığınızda kullanabileceğiniz yeni bir elbiseniz olmuş olur. Kolay gelsin arkadaşlar. Bir başka güzel fikirde görüşmek üzere…

gomlekten-bluz-yapimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.