ESKİ KAVANOZLARDAN BAHÇE MUMLUĞU NASIL YAPILIR

Paylaş

Evinizde bulunan kullanılmış olan cam şişeleri değerlendirmeye nedersiniz. Geri dönüşüm bilgilerinde bir çok bayan ve betler farklı içeriklerden yararlanmaktadır. Bu gün sizlere kendin yap köşemde cam kavonozlar dan nasıl mumluk yapılır bunu paylaşmak istedim. Sizlerinde evinizde hoş vakit geçirdiğiniz bahçeniz var ise bu fikir sizin için uygun olabilir.

Evinizde eskiyen hiç bir şeyi çöpe atmayınız. Mutlaka değerlendirebilcek bir alan çıkacaktır. Günümüzde bir çok insan geri dönüşü ürünleriyle sıkça yakından ilgilenmektedir.Size anlatacak olduğum mumluk yapımını ister evinizin bahçesinde dilerseniz iş yerinizin terasında değerlendirebilirsiniz.

Bahçeler genelikle geceleri aydınlık olmaz. Bu sebepten dolayı mumlara ihtiyaç duyarız. Anacak daha fazla ışıta bilmesi için kavonozlardan yardım almalıyız.Bahçelerde çok romantik yemeklere yiyebilir yada arkadaşlarınızla hoşça vakit geçirebilirsiniz. Özelikle yaz aylarında tüm geceniz evinizin bahçesinde geçebilir. Bu sebepten dolayı bahçe aydınlatması çok önemlidir.

Sizlerde benim gibi yeniliğe açık bir insansanız deyişik fikirleri gerçeğe dönüştürebilirsiniz.Elinizde bulunan cam kavonozu öncelikle iyice temizleyiniz. Daha sonra üzerine delikler açınız.Kavonozun kapağına açmış olduğunuz delikler rahat bir şekilde asmanızı sağlayacaktır.Daha sonra kavonozun içerisine akvaryum kumları ile yarıya kadar doldurunuz.Daha sonra kavonozun içerisine renkli bir mum yerleştirebilirsiniz. Renkli cam kavonozlar içinde çok uygun olabilir.

eski-kavanozlardan-bahce-mumlugu-nasil-yapilir

 

akrilik-boya-ile-kavanozdan-mumluk-yapimi-2

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.