ESKİ KAZAKLARI YENİLEMEK İÇİN FARKLI YÖNTEMLER

Paylaş

Eski kazakları yenilemenin yolları

Yaz aylarının sonlarına gelmeye başladık. Bir aya kadarda sonbahar gelir ve soğukların etkisini yavaş yavaş hissederiz. Bundan sonra ise kışlıklar birer birer saklandıkları yerlerden çıkmaya başlar.

Kışlık kıyafetleri çıkartırken bu sene kullanmak istemeyeceğiniz bir kaç parça kazağınız, gömleğiniz, ceketiniz elbetteki çıkacaktır. İsterseniz bu kıyafetleri ihtiyacı olan birilerine verebilirsiniz. Tabi isterseniz ve vaktiniz varsa eğer bu kıyafetleri yenileyerek tekrar kullanabilirsiniz. Bunun için kıyafetleri kesip biçerek başka kıyafetlere dönüştürebileceğiniz gibi ekleyeceğini küçük detaylar ile de daha farklı bir hale getirebilirsiniz.

Ben öyle kesip biçme yapamam, öyle becerilerim yok ya da bunu yapacak vaktim yok diyorsanız o zaman size önerimiz; kıyafetlerinize ekleyeceğiniz küçük detaylar ile kıyafetlerinize farklı bir görünüm kazandırmanızdır.

Kıyafetlerinizi yeniden yaratmak için öyle çok fazla malzemeye gerek yok. Kullanmadığınız eski bir kolyenizin boncuklarını da kullanabilirsiniz, isterseniz yeni boncuklar veya süsleme taşları da alabilirsiniz. Danteller, yamalar, armalar da kıyafetleri yeniden süslemek için iyi bir alternatif olabilir. Bu sene nakışlı kıyafetler oldukça modaydı. Sizde nakışlı yamalardan alabilir ve bunları kazağınıza ekleyebilirsiniz. Bunların dışında küçük kumaş parçaları veya keçelerden yaptığınız şekilleri de kazakların üzerine ekleyerek farklı desenler ortaya çıkartabilirsiniz. Pullarda kazakları süslemek için iyi bir malzemedir. Pulları kazağın üzerinize dikerek değişik bir süsleme yapabilirsiniz. İşte bugün sizler için bu önerilerden yola çıkarak eski kazakları yenileme konusunda sizlere fikir vermek istedik. Kış başlamadan kıyafetlerinizi çıkartmadan size bu önerilerden bahsedelim ki kıyafetlerinizi çıkartacağınız zaman aklınızda bu öneriler olsun ve kazaklarınızı yeniden farklı ve kullanılır bir hale getirin.

Kazaklarınız üzerine bu tür küçük süslemeler ekleyebilirsiniz. Bu türden boncukları ve taşlı süslemeleri tuhafiyelerde bulmanız mümkün. Bu tür süsleri kumaşlara yapıştırmak için ise kumaşa uygun yapıştırıcılar alabilirsiniz. Bu şekilde kazağınızın farklı yerlerine süsleme yapabileceğiniz gibi tek bir yere de süslemeler yapabilirsiniz.

Burada kazağın sadece yaka kısmına taşlar ile süsleme yapılmış. Bu şekilde farklı şekillerde taşları bir arada kullanabilirsiniz.

Burada da yine yaka kısmına süslemeler yapılmış. Beyaz kazağın üzerine yapılan bu parlak taşlar kazağı tamamen yenilemiş ve başka bir hava katmış. Bu tür taşları kazağın üzerine yapıştırabileceğiniz gibi ince bir iğne ve iplik ile de eğer taşların dikilmesi mümkün ise dikebilirsiniz. Bu şekilde daha sağlam olacaktır.

Burada sweatshirt üzerine taşlar ile süsleme yapılmış. Farklı büyüklükteki ve özellikteki taşlar kullanılmış. Kare, yuvarlak dikdörtgen taşlar kullanılmış. Parlak taşlar tercih edilmiş ve her bir sırada farklı taşlar kullanılmış. Burada süsleme yaparken kullanacağınız şekiller size kalmış aslında. Bu şekilde taşları sıralayabileceğiniz gibi dağıtarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca taşların rengi ile kazağın rengi arasında uyum sağlanmış.

Kazakları yenileme de en çok kullanılan yöntemlerden birisi de böyle boncuklar ile kazakların süslenmesi. Burada kullanılan boncuklar kazağın üzerine dikilerek eklenmiş. Boncuklarda da farklı büyüklükler tercih edilmiş. Bu şekilde tam boncukları dikebileceğiniz gibi yarım boncuklar alıp onları da kazak üzerine uygun yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz.

Kazağın üzerine yapılabilecek süslemelerden birisi de bu şekilde keçeden kesilmiş farklı desenlerin kazağa eklenmesidir. Önce belirli bir desen belirleyip bunu keçelerden kesin. Daha sonra bu keçeleri kazağın üzerine nasıl yerleştireceğinizi karar verin ve kazağa dikin. Böyle renkli keçelerden yapılan süslemeler ekleyebileceğiniz gibi kazak ile de aynı renkte yapılmış desenler ekleyebilirsiniz. Yapabileceğiniz farklı bir keçe süslemesi de yaprak modelleri yapıp bunu yaka boyunca eklemek olacaktır.

Yukarıda size birkaç farklı kazak yenileme fikri sunduk. Siz bu fikirlerden yola çıkarak eski kazaklarınızı yenileyebilirsiniz. Bunlar dışında farklı süslemeler kullanarak da kazaklarınızı yenileyebilirsiniz. Elinizdeki malzemeleri değerlendirerek ortaya harika tasarımlar çıkartabilirsiniz. Kazaklar dışında ceket, penye, atlet ve sweatshirtlerinizi bu şekilde farklı malzemeler ile yenileyebilirsiniz.

kaynak: https://tr.pinterest.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.