Eski Kottan Çanta Yapmak

Paylaş

Eski Kottan Çanta Yapmak

Evde eskiyen ve atmaya kıyamadığınız kot pantolonlarınızı veya kottan giysilerinizi çok güzel el çantasına dönüştürebilirsiniz. Bu yazımda sizlere eski kottan çanta yapmak isteyenler için harika bir resimli anlatım paylaştım. Adım adım resimli anlatımdaki yönergeleri takip ederek, sizde eski kottan çanta yapımı çalışmasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu tür çalışmalar ile hem atmaya kıyamadığınız eski kıyafetlerinizi yeni eşyalara dönüştürmüş olursunuz. Hem de kullanışlı bir el çantasına sahip olmuş olursunuz. Öncelikle kot pantolonun üst kısmına ihtiyacınız olacak. Resimli anlatımda yapılan ilk işlem ise şöyle ;

Kot pantolonun tersine çevrilmiş ve bacak kısımları kesildikten sonra çanta boyutunca ters yüzünden dikiş işlemi yapılmış. Aynı zamanda çalışmada kumaşta kullanılmış. Siz onun yerine farklı bir malzeme kullanabilirsiniz. Fakat resimli anlatımdaki gibi sizde desenli bir kumaş kullansanız iyi olur. Kullanılan kumaştan çantanın askılık kısmı düşünülmüş. Daha sonra ters çevrilmiş kot pantolona bu askılık dikilmiş ve çanta tekrar ters çevrildiğinde ortaya harika bir kottan çanta modeli çıkmış.

Yapımı oldukça kolay gözüken çalışmaya ek olarak keçeden veya farklı kumaştan üzerine küçük süsler de yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz kot çantayı süslemeniz onu daha çok severek kullanmanıza yol açacak. Etrafınızdaki insanlar bu çantayı gördüklerinde onun evde yapılmış bir el yapımı çanta olduğunu anlayamayacaklar bile… bu tür çalışmaları ilerleyen günlerde sürekli olarak geri dönüşüm bölümünde paylaşmaya devam edeceğim. Umarım beğenirsiniz. Kolay gelsin.

eski-kottan-canta-yapmak

Yukarıda ki çalışmada kullanılan malzemeler ise ;

  • eski kot pantolon.
  • makas.
  • keçe veya kot parçası.
  • kalem.
  • iğne iplik.
  • kumaş parçası.

Yapımı oldukça kolay olan eski kot pantolondan çanta yapılışı çalışmasını yapmayı mutlaka denemelisiniz. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.