Eski Tişörtten Yeni Elbise Yapmak

Paylaş

Eski Tişörtten Yeni Elbise Yapmak

Bu yazımda sizlere eski tişörtten yeni elbise yapmak isteyenler için harika bir resimli anlatım paylaştım. Resimli anlatımda gösterilen adımları uyguladığınızda sizde eski t-shirtten yeni elbiseler yapabileceksiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı mutlaka denemelisiniz.

Malzemeler ;

  • eski tişört.
  • makas.

Fazla malzeme ihtiyacı olmadan sadece makas ile birkaç hamle sonunda harika bir elbiseye sahip olabiliyorsunuz. Eski penyeden yeni elbise yapımı olarak da adlandıracağımız bu çalışmayı değişik elbiselerinize de uygulayabilirsiniz. Bu tür çalışmaları diğer hobi sitemiz olan makalepark.com sitesinde sürekli olarak paylaştığımı söyleyebilirim. Yine bu sitemizde de sürekli olarak bu tür çalışmaları sizlerin önüne getirmeye devam edeceğim.

Şimdi sizleri örnek resimli anlatım ile baş başa bırakıyorum.

eski-tisortten-yeni-elbise-yapmak

Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmada yapılan işlem ise çok basit. Eski tişörtün öncelikle kol bölümleri ile boyun kısmı kesiliyor. Ardından yandan katlanarak makas ile sıra sıra çizgi olacak şekilde kesiliyor. Resimli anlatımda gördüğünüz gibi katlı olan tişörtü düzelttiğinizde ortaya balık sırtı yüzgeç görünümlü harika bir tişört çalışması çıkmaktadır. Bu sayede geri kalan işlemi resimlerden adımları takip ederek yapabilirsiniz. Eski tişörtleri bu şekilde yenileyebilir ve atmaya kıyamadığınız tüm kıyafetlerinizi bu şekilde yine yeniden kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.