EV DEKORASYONUNDA 2018 TRENDLERİ: SAKİN VE HUZURLU EVLER

Paylaş

2018 Ev dekorasyon trendi

2018 yılı yaklaştıkça trendlerde ortaya çıkıyor. 2018 ev dekorasyon trendleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı diyebiliriz. Birçok ünlü marka yakın zamanda koleksiyonlarını tanıtmaya başlayacak. 2018 ev dekorasyon trendinde sakinlik ve huzurun ön planda tutulduğu ev ortamı oluşturulacağı şuandan belli olmaya başladı diyebiliriz.

Doğallıktan yana olanlar, ev ortamında karmaşıklıktan çok sadeliği isteyenler bu senenin koleksiyonlarına mutlaka göz atmalıdır. 2018 ev dekorasyonunda açık renk tonların oldukça fazla kullanıldığını görüyoruz. Ferah ve huzurlu ev ortamı için beyaz, yeşil ve mavi tonları ile doğa ev içerisinde canlandırılmış.

Sakin ve huzurlu ev ortamı oluştururken daha az eşya ile kullanışlı ve şık ortamlar yaratılmaya çalışılmış. Doğallığın son yıllarda oldukça fazla ön planda olduğunu bilmekteyiz. Ev dekorasyonunda da doğallık temel alınmış ve eşyaların kullanım amaçları ön planda tutulmuş.

Doğallık ve sakinlik derken birçok kişi şıklığın göz ardı edildiğini düşünebilir ama tam tersine şıklık her zaman ön planda tutularak kullanışlı eşyalar tasarlanmış.

Ev içerisinde gereksiz eşya yükü ortadan kaldırılmaya çalışılarak sadece ihtiyaç duyulan eşyalar ile dekorasyon yapılmaya çalışılmış.

Mobilya tasarımlarında yalınlık ön planda tutularak sakin bir ev ortamı yaratılmaya çalışılmış. Doğal ve pastel tonların eşlik ettiği aksesuarlar ile ortam biraz hareketlendirilerek sonbaharın etkileri evlere yansıtılmış.

2018 dekorasyon ürünlerinde bakır ve pirincin oldukça fazla kullanıldığını göreceğiz. Doğadan ilham alınan tasarımlara biraz hareket kazandırmak adına bakır ve pirincin ışıltısı kullanılmış. Pirinç kaplamalı eşyalar sofistik ve modern tarzı bir arada yansıtmak isteyenler için iyi bir alternatif olacak. Bakır detayları ise koltuklarda dahi göreceğiz. Kadife kumaşlar ile kaplanan koltuklara eklenen bakır renkli detaylar evlerde göz alıcı bir şıklık oluşturacağa benziyor.

Eşyalarda şıklığın ön planda olduğu ama her daim kullanışlı tasarlamak amaçlanmış. Özellikle kalabalık evler için büyüyebilen kullanışlı yemek masaları oluşturulmuş. Yemek masalarında dikdörtgen ve yuvarlak olmak üzere farklı şekiller kullanılmış. Koltuk ve kanepelerde keyifli anların geçirilmesi için konfor ön planda tutulmuş.  Mobilyalarda mavi ve gümüş renk tonları ile yaşam alanlarının ferah kalması sağlanmış. Eşyalarda yumuşak geçişli renk tonları ile zıt renkler bir arada tutulmaya çalışılmış.

Eşyalarda ahşap ve nişin kullanıldığını tasarımlar ön planda olacak. Ahşapları koltuklarda, masalarda, diğer mobilya ürünlerinde ve yataklarda oldukça fazla görebiliriz. Ahşap ürünlerini sevenler evlerinde ahşap ile doğallığı yakalamak isteyenler ahşap ile yapılmış çeşitli mobilya ürünlerinden birini tercih edebilirler.

Mobilyalarda son yılların trendi olan eskitme renkler yine 2018 aksesuarlarında da oldukça fazla kullanılmış. Eskitme sandalyeler, sehpalar veya farklı bir ürün evinizin havasını değiştirip şık bir ortamın oluşmasını sağlayabilir.

Evlerin en önemli aksesuarları olan perdelerde beyaz ve renk tonlarının yerini mavi, yeşil gibi daha yumuşak renk tonlarına bırakmıştır. Mor renk ise bu yıl 2018 ev dekorasyonunda evine renk katmak isteyenler için iyi bir alternatif. Mor renklerde aksesuarlar, mor renk yastıklar veya bir berjer koltuk evinize farklı bir hava katacaktır. Gri ve füme renk koltuk takımları, mavi ve tonları ayrıca kadife kumaşlar ile yapılmış mobilyalar sizlere farklı alternatifler sunacaktır.

Ev dekorasyonunda duvarların rengi en önemli detaylardan birisidir. Sakinliğin ve huzurun ön planda tutulduğu ortamlarda zıt renklerin ve hareketli renklerin yerine daha huzurlu doğal renkler kullanılmış. Bunun yanında duvarlara aynı tonlarda farklı renklerde kullanılabilir.

Zemin renklendirmesinde ise yine ahşap tasarımlar karşımıza çıkıyor. Ahşabın yanı sıra zeminde açık renk tonlarında parkeler tercih edilebilir. Bu şekilde ferah bir ortam yaratılmış olur.

Evini yenileyecek olanlar veya 2018 yılında düğün yapmayı planlayanlar saydığımız bu detaylara dikkat ederek şık ve kullanışlı evler tasarlayabilirler.

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/hayatim/ev-dekorasyon/ev-dekorasyonunda-2018-trendleri-sakinlik-ve-huzur/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.