EVDE KEÇEDEN OYUNCAK YAPMAK

Paylaş

EVDE KEÇEDEN OYUNCAK YAPMAK

Evde keçeden oyuncak yapılışı ile ilgili daha önce birçok paylaşımı makalepark.com adresinde sizlere paylaşmıştım. Bu yazımda ise sizlere yine evde kolay oyuncak yapmak için güzel bir şablon ve resimli anlatım paylaştım. Evde keçeden oyuncak yapmak isteyenler için paylaştığım oyuncak kalıbını kullanarak sizde keçeden oyuncak yapabilirsiniz. Yada polar kumaşından oyuncak yapabilirsiniz. Şimdi yapacağınız oyuncak için malzemelere göz atalım ;

  • polar kumaşı veya keçe.
  • iğne iplik.
  • pamuk veya yün.
  • düğme vb.

Keçe oyuncak kalıbını çıkarttıktan sonra, tüm parçaları kenarda tutun. Daha sonra büyük kalıbı çıkartıp arkalı önlü diktikten sonra içerisine pamuk veya yün doldurabilirsiniz. Daha sonra kenara ayırdığınız küçük parça keçeleri büyük oyuncağın gövdesine dikmeye devam edebilirsiniz. Resimli anlatımda keçeden oyuncak yapmak için tüm detaylar verilmiş. Şimdi sizleri keçeden oyuncak yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

evde-keceden-oyuncak-yapmak

Yaptığınız çalışma bir nevi pokemon çizgi filminden fırlamış gibi gözüküyor. Bu güzel oyuncağı yatağınızı süsleyecek bir yastık olarak kullanabilirsiniz. Yada çocuklarınıza sağlıklı oyuncak olarak yapabilir ve oynamaları için verebilirsiniz. Sağlıklı örgü oyuncak yapmak istiyorsanız da sitemizde yer alan amigurumi bölümüne göz atabilirsiniz. Amigurumi yani sağlıklı örgü oyuncak yapmayı öğrenmek için ilgili kategoriye girebilir ve anlatımlı derslerden yararlanabilirsiniz. Evde oyuncaklar yaparak hem çocuklarınıza pahalı oyuncak almamış olursunuz. Hem de ev ekonomisine katkıda bulunmuş olursunuz. Kolay gelsin.

source : http://crafts.tutsplus.com/tutorials/how-to-make-a-kawaii-yeti-monster-plush-softie–craft-8553

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.