EVDE KİMONO YAPIMI

Paylaş

Kimono nasıl yapılır?

Kimonolar son bir kaç yıldır gardıroplarımızda yerini almaya başladı. Özellikle yazın sıcaklarda rahat etmenizi sağlayan bu kıyafet şık da görünmenizi sağlıyor.

Evde-Kimono-Yapımı

Farklı renk ve desenleri ile tam da yaza uygun olan kimonaları evinize kendinizde basit bir şekilde yaparak kullanabilirsiniz.

Evde kimono yapımı için öyle iyi bir dikiş bilgisine sahip olmanıza gerek yok aslında. Basit bir dikiş ile güzel bir kimono yapabilirsiniz.

Bu kimono için şifon kumaş kullanıldı. Yazın bu kumaşlar daha serin tuttuğu için sizde böyle bir kumaşı kullanabilirsiniz. Ya da isterseniz yumuşak dikmesi kolay ve yazın rahatlıkla kullanabileceğiniz pamuklu bir kumaşı da tercih edebilirsiniz.

Kimono yapımı için gerekli olan malzemeler:

1 metre şifon kumaş ( ya da istenilen yumuşak pamuklu bir kumaş)

Kumaş renginde ip

İğne

Makas

Mezura

Sabun

Yapılışı:

Kumaşı düz bir zemin üzerine koyup ikiye katlayın. Katladığınız kumaşın açık olan kenarlarından ölçü alacaksınız. Mezura ile eninden 30 cm boyundan ise 15 cm sabun ile  işaretler yaparak belirleyin. Bunu iki kenar için yapacaksınız. Yani büyük bir T oluşturacağınızı düşünün.

Sonra sabun ile işaretlediğiniz bu yerleri makas ile kesin . Daha sonra ise bu kestiğiniz yerleri makine ile dikin. Bu şekilde kolları oluşturmuş olacaksınız.

Bu kısmı diktikten sonra şimdi geldi ön tarafı yapmaya. Bunun için ise kumaşın düz bir yere koyun. T şeklinde bir kumaşınız olmuş olacak. Bu kumaşın tam ortasından tek katını kesin. Bu şekilde ön kısmı yani yelek kısmını oluşturacaksınız. Kestiğini bu kenarları makine ile dikerek Kimononuzun ön kısmını da yapmış olacaksınız.

Kaynak:http://www.yesiltopuklar.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.