EVİMİZDEKİ ODALARIMIZI NASIL AYDINLATMALIYIZ

Paylaş

Evimizdeki Odalarımızı Nasıl Aydınlatmalıyız?

Seçtiğimiz ürünler ile sahip olduğumuz odayı iyi bir mekan haline getirebiliriz. Ancak aydınlatma tercihlerimiz ise dekorasyon seçimimizde neredeyse merkez nokta halindedir. Aydınlatma ilkel zamandan günümüze doğru olarak pencere boşluklarından gelen güneş ışınları idi. Ancak günümüz teknolojisi ile artık aydınlatma seçimlerimizi istediğimiz gibi yapabiliyor ve hangi odamıza nasıl bir aydınlatma sistemi kuracağımıza da kendimiz karar verebiliyoruz.

Bu seçimlerimiz doğrultusunda çok ışıltılı bir odaya, loş ışınlara sahip ışıklı akustik bir odaya veya renkli ışıklara sahip enerjik odalara sahip olabiliriz. Işıklandırma yada aydınlatma olarak galeri boşluklarından gelen ışık oyunları yada gölgeli ışıklar, süzülen veya dolaylı aydınlatma teknikleri gibi değişik mimari yaklaşımlar da yine evinizi ve sahip olduğunuz odaları güzelleştirebilir.

Yapay aydınlatma işleminde ise ister müstakil bir eviniz olsun, isterseniz de bir apartman daireniz olsun evinizi sizin kendinizin yapan en önemli unsurların başında eşya ve ışık yapıları gelir. Yeni bir eve taşındığınızda ilk olarak eşya ve ışıklandırma tercihleri yapılır. Çünkü ışık seçimi insanları rahatlatan ve kendi evinin olduğunu gösteren en önemli objelerin başında gelmektedir.

Son günlerde teknolojik aydınlatma üniteleri tercih edilmekte… Bu aydınlatma seçeneklerinin özellikleri ise az tüketim, kablosuz aydınlatma, batarya ile çalışan yada istenmeyen durumlarda otomasyona bağlı olarak kontrol edilebilen teknolojik icatlardır. Aynı zamanda mevcut mekanda farklı atmosferler yaratan ışık tercihleri de son dönemlerde en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Işık seçiminiz sizi hem enerji dolu yapabilir hem de üzerinizdeki yorgunluğu alabilir. Bu bakımdan tercihlerinizi gerek evinizin modern yapısına veya standart yapısını bozmayacak şekilde de yapmanız son derece önemlidir.

Adsız3(2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.