FIRINDA HAMSİ NASIL YAPILIR

Paylaş

Fırında hamsi nasıl yapılır

Kış aylarının gelmesiyle birlikte hamsi tezğahlar da yüzünü göstermeye başlamıştır. İşte sizde bu günlerde fırında hamsi yapmaya ne dersiniz. Hem sağlıklı hemde evinizde hiç bir koku olmadan rahatlıkla hamsi pişirebilirsiniz.Balığın insan sağlığına bir çok faydası bulunmaktadır. Bunlardan biride hamsisir. Hamsi de çok fazla besin kaynağı bulunmaktadır.Fırında hamsi tarifi sebzelerle buluşan müthiş bir lezzet olucaktır.

 

Kışın evinize davet etmiş olduğunuz misafirlere bu lezzeti kesinlikle hazırlamalısınız. Çocuklarınız içinde  kılçıklarını almış olarakta fırına sürebilirsiniz. Bu sayede çocuklarda hiç çekinmeden hamsinin faydalarından almış olurlar.Şimdi sizlere fırında hamsi nasıl yapılır yazımda anlatmak isterim. Sizlerde aynı şekilde tarife uyğun olarak yazarsanız aynı lezzeti yakalamış olursunuz.

Fırında hamsi için gerekli malzemeler

bir kilo hamsi

üç adet patates

iki adet soğan

üç diş sarımsak

bir adet limon

bir tutam maydanoz

tuz

bir çay bardağı sıvıyağ

Yapılışı

Öncelikle bir kilo hamsiyi güzelce temizleyiniz. Daha sonra bl su ile yıkayınız. Hemen ardından kılçıklarını çıkartınız. Patatesleri de güzelce soyunuz. Kılçığı çıkmış olan hamsileri tepsiye alınız.Diğer malzemeleri ekledikten sonra fırına sürünüz.150 derecede 35 dakika pişiriniz. Şimdiden afiyet olsun.

hamsi-firin-4-kisilik-1

 

images (21)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.