GÜNDE10 DAKİKA AYIRIN GÖBEĞİNİZDEN KURTULUN

Paylaş

Günde 10 dakika ayırın ğöbeğinizden kurtulun

Göbek sorunu hem kadınlarda hem de erkeklerde büyük bir problemdir. Kıyafet giyerken, denize giderken ve daha birçok şekilde göbekli insan, fit vücutlu insandan daha çok dikkat çeker. Bu dikkat çekme iyi anlamda değil! tamamen mutsuzluk ve moralsizlik anlamındadır.

 
Öncelikle aşağıda paylaştığımız videoları izleyerek, yapacağınız hareketler ile göbeklerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece her gün 10 dakika boyunca bu hareketleri tekrarlamak…
İlk olarak göbek yağlarınızdan kurtulmak için günde 15 dakika ayırmanız gerektiğini unutmayın. Bu süre tamamen size bağlı… 10 dakika veya 15 dakika yeterli… İlk hareketin adı PLANK ‘tır.

 
Egzersiz programlarının bir numaralı hareketi olan ve en çok yararı olanı plank’tır. Plank hareketi ile vücutta birden fazla bölgeyi aynı anda çalıştırabiliyorsunuz. Özellikle de karın bölgesinde oldukça etkili… Bu pozisyona ulaşmak için öncelikle yüz üstü pozisyonda ve eller karşıyı gösterecek şekilde ön kolların üzerine durmak gerekiyor. Daha sonraki işlem ise göğüs, kalça ve bacakları yerden kaldırmak kalıyor. Aynı zamanda sadece ön kollar ve ayak parmak uçları yerle temas etmeli… Bu pozisyona geldikten sonra 20 saniye boyunca veya 20’ye kadar sayıp, pozisyonunuzu bitiriyorsunuz. Her gün bu pozisyonu 1 kez yapmanız yeterli… Normalde ilk ve ikinci gün 20 saniye, sonraki günler ise 10 saniye arttırmanız gerekiyor. Böylece zamanla hem yapabilmeniz kolaylaşıyor, hem de daha çok yaparak karın bölgenizi sıkılaştırıp, yağlardan kurtulmuş oluyorsunuz.

 
Bu harekette ise sırtüstü pozisyon alıyoruz. Ayak tabanları ise yerde olacak şekilde dizlerimizi kendimize doğru büküyoruz. Düz bir hat halinde ise kalçamızı kaldırıyoruz. Son noktaya geldiğimizde ise 5’e kadar sayıyoruz. Daha sonra yavaşça bırakıyoruz.

 
Crunch hareketinde ise sırtüstü pozisyon alınır. Dizler bükülür ve mekik çeker gibi sola doğru kalkılır. Aynı anda da sol diz kendine doğru çekilir. Sağ dirsek sol dize değdirmeye çalışılır. Hemen sonraki hareket ise tam tersi olmalı… Sol dirsek sağ dize değdirilmeye çalışılmalıdır.

 
Bu hareket için bir simide ihtiyacımız olacak. Bu alet tekerlek biçiminde olup, her iki tarafından tutularak çalışılır. Ancak böyle bir alete ihtiyaç duymadan da yine bu hareketi gerçekleştirebilirsiniz. Bu alet elinizdeymiş gibi hareketi gerçekleştirebilirsiniz.

 
Yan bir şekilde uzanıp, tek elimizi ensemize tutuyoruz. Diğer elimiz ile yerden destek alıyoruz. Bu şekilde ayaklarımızı eşit bir şekilde kaldırıp, indiriyoruz.

 
Not : Tüm bu hareketleri kendinize göre plan program yaparak, her gün tekrarladığınızda göbeklerinizden kurtulmuş olacağınız gibi, sıkı karın kaslarına da sahip olabileceksiniz.

 

 

 

sifir_gobek_icin_5_onemli_adim_h857

 

 

alternatif-sinav

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.