HAMİLELİK SONRASI DÖKÜLEN SAÇLARA ÇÖZÜM

Paylaş

 

Hamilelik sonrası dökülen saçlara çözüm

Tüm annelerde hamilelik dönemi içinde ve doğumdan sonra saç dökülmeleri meydana gelir. Bunun başlıca sebepleri aşırı stres ve vitaminsizliktir. Bir çok bayan doğum yaptıktan sonra saçlarının aşırı derece dökülmesinden şikayetçidir.

Sac_bakim

Hamilelik sonra tüm hormonlar değiştiği için saçlarda fazlasınca dökülme meydana gelmektedir. Hamilelik döneminde alının kilolar doğumdan sonra gelen uykusuzluklar bunların hepsi saç dökülmesinde etken sebeplerdir.

Her gün dökülen saç sayısı neredeyse 100 tel saçı geçmeye başlar. Bunun önüne geçe bilmek için evinizde sarımsak maskesi uygulayabilirsiniz. Sarımsağın saç dökülmesini önleme özelliği oldukça fazladır. Doğal antibiyotik olduğu için saçların dökülmesini kısa sürede durdurabilir.

Sarımsak her insanın evinde bulunan bir malzemedir. Bunun yanı sıra saç maskesi içerisinde yer alacak olan yumurtada saçınıza yumuşaklık ve dolgunluk verecektir. Bu maskeyi evinizde rahatlıkla hazırlayıp saçınıza uygulayabilirsiniz. Bayanlar için görsellik çok önemlidir. Özellikle saçlarına çok önem veren fazlasınca bayanda bulunmaktadır. Maskeyi hazırlamak için derin bir kaba ihtiyaç duyulacaktır. Şimdi sizlere  saç maskesinin nasıl yapıldığını anlatmak isterim.

Sarımsaklı saç maskesinin malzemeleri

-beş diş sarımsak

-bir adet yumurta

-yarım limon

-bir tatlı kaşığı bal

Tüm bu malzemeleri bir kabın içerisine alınız. Hepsini güzelce karıştırınız. Daha sonra saçınızın diplerine masaj yaparak uygulayınız. Bu işlemden sonra bir streç yardımı ile saçlarınızı sarınız. İki saat beklettikten sonra saçınız bol su ile yıkayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.