HANGİ ELBİSE İLE HANGİ AYAKKABI GİYİLİR

Paylaş

Elbiseye uygun ayakkabı seçimi

Yazın bayanların vazgeçilmez kıyafeti tabii ki elbiselerdir. Tiril tiril renk renk elbiseler, günlük yaşamda ve iş ortamında kullanılabildiği gibi yazın katılacağınız davetlerde de kullanabilir ve şıklığınızı ortaya koyabilirsiniz.

Yazın sıcak havalarda serinlemenizi sağlayacak olan en iyi kıyafet elbisedir. Sıcak yaz günlerinde sıcağın etkisini azaltan ve rahat etmenizi sağlayan elbiseleri ayrıca kolaylıkla kombinleyebilirsiniz. Bu nedenle de bayanlar elbise giymeyi daha çok severler. Farklı renk ve modellerde üretilen elbiselerde günlük yaşamda kullanılacak elbiseler, iş ortamında kullanılacak elbiseler ve davetlere katılırken kullanılacak elbiselerin hepsi birbirinden farklıdır. Günlük yaşamınızda kullandığınız sıradan bir elbisenin kumaşı daha ince olacağı için davetlerde kullanamazsınız. Davetlerde kullanacağınız kıyafetler daha gösterişli ve kalın kumaşlardan yapılmaktadır. Bu nedenle her elbisenin farklı kullanım alanları vardır.

Bunların yanında elbiseler bu şekilde farklı kullanım alanlarına ayrıldığı için tabii ki ayakkabılarında elbiselere uygun olması gerekir. Bu anlamda hangi elbise hangi ayakkabı ile giyilir buna dikkat ederek elbise ayakkabı seçimlerini doğru yapmak gerekir.

Hangi elbise hangi ayakkabı ile giyilir sizlere birkaç tüyo verelim ve sizde bu yazımızdan yola çıkarak elbiselerinizi bu bilgiler doğrultusunda kombibnleyebilirsiniz.

Günlük yaşamda dışarı çıkarken, misafir oturmasına giderken veya alışverişe giderken giyeceğiniz elbiseler gösterişten uzak daha sade ve ince kumaşlardan yapılmış elbiselerdir. Bu nedenle bu elbiselerin altına giyeceğiniz ayakkabılarda yine aynı sadelikte olmalı ve abartılı olmamalıdır. Bu anlamda günlük elbiselerin altına düz sandaletler veya küçük topuklu sandaletler tercih edilebilir. Bunların yanında biraz daha havalı görünmek veya boyunuzu biraz daha uzun göstermek istiyorsanız eğer merdiven topuklu espadril ayakkabıları da tercih edilebilirsiniz.

Davetlere katılırken kullanacağız bu tarz uzun yırtmaçlı elbiselerde ise yüksek topuklu açık ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Bu tarz ayakkabılar yine iddialı olan kıyafetinizi daha iyi tamamlayacaktır.

Kısa elbiseleri daha çok akşam gezmelerinde arkadaşlarınız ile bir yerlere giderken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu elbiselerde yine zarif ve şık görünmek isteyenlerin tercih edebileceği bir modeldir. Tabi bu elbiseleri kullanmak için uzun bacaklara sahip olmak gerekir. Kısa elbiselerin altına ise çok uzun boylu iseniz düz sandalet veya spor ayakkabı giyebilir Siniz. Ama topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız eğer topuklu açık bir ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Kot elbiseler bu yaz oldukça fazla karşımıza çıkıyor. Rahat olmaları, günlük yaşamda rahatlıkla kullanılabilmeleri nedeniyle bayanlar tarafından oldukça fazla tercih edilmekte. Kot elbiselerinizi sandalet ve spor ayakkabı ile giyebileceğiniz gibi akşam yemeğine giderken stiletto ile tamamlayıp hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Uzun elbiseler günlük yaşamda kullanılabildiği gibi şık ve farklı bir kumaş ile yapıldığında yazın geceleri katılacağınız davetlerde de bu elbiseleri kullanabilirsiniz. Gece davetlerine katılırken uzun elbisenizi topuklu açık bir ayakkabı ile kombinleyebilirsiniz. Günlük giyim için olan uzun elbiseleri düz veya gladyatör sandaletleri ile tamamlayabilirsiniz.

Birçok tasarımcı koleksiyonunda spor elbiselere de yer verdi. Bu sene farklı markaların değişik spor elbiselerini kullanmanızda mümkün. Günlük yaşam için oldukça ideal olan bu elbiseleri yine spor ayakkabı, babet veya platformlu sandalet ile tamamlayabilirsiniz.

Günlük yaşamda kullanabileceğini bu tür tarzınızı yansıtan elbiseleri de yine kendi tarzınızı yansıtacak aksesuarlar ve ayakkabılar ile tamamlayabilirsiniz. Bu yılın modası olan mokasen ayakkabılar ve terlikler bu elbiselerin tamamlayıcısı olabileceği gibi topuklu ayakkabı veya babet ile de bu tarz elbiseleri kullanabilirsiniz.

Tabii ki iş elbiselerinden bahsetmezsek olmaz. İş ortamında günlük yaşamdan daha şık görünmeniz gerektiği için kullanacağınız kıyafetleri de buna göre seçmeniz gerekir. İş ortamında kullandığınız elbiseler ağır, sade ve genelde tek renk üzerine olan elbiseler olmalıdır. Bunun yanında elbiseleri ise daha çok burnu kapalı olan topuklu ayakkabılar ile tamamlamanız gerekir.

Elbiseler içerisinde en çok tercih edilen modellerden birisi de kısa bol elbiseleridir. Oldukça rahat olan bu elbiseleri babet, minik topuklu ayakkabı, platformlu sandalet ve kemerli topuklu ayakkabılar ile kullanabilirsiniz. Bu elbiselerde daha çok gideceğiniz yere göre ayakkabınızı seçmeniz daha doğru olacaktır.

kaynak: http://mahmure.hurriyet.com.tr/foto/moda/hangi-elbise-hangi-ayakkabiyla-giyilir_42346/10

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.