HIZLI ZAYIFLATAN EGZERSİZLER HANGİLERİDİR

Paylaş

Bir çok kişinin en büyük problemi kilolarıdır. Anacak merak edilen konulardan bir tanesi de egzersiz yaparak zayıflanırmı?Elbetteki egzersiz yapmak vücut sağlığınız için çok önemlidir. Gün içerisinde en az 40 dakika egzersiz yapmanız daha sağlıklı bir hayatınız olmasına yardımcı olacaktır.Hızlı zayıflatan egzersizleri evinizde yada işyeriniz de yapabilirsiniz.

Düzenli şekilde yapacak olduğunuz egzersizler hem formda kalmanıza hemde hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.Ancak yapacak olduğunuz her hangi bir egzersiz bile olsa asla vücudu hazır hale getirmeden ısınma haraketlerini yapmadan başlamayınız. Spora başlamadan önce vücudunuzda denge sorunu varmı önce bunu tesbit ediniz. Bir noktada durarak sabit bir yere bakınız. Daha sonra ise tek ayağınızı havaya kaldırıp tek ayağınızın üzerinde durmaya çalışınız. Bu şekilde denge probleminiz varmı yokmu anlayabilirsiniz. Şimdi sizlere hızlı kilo verdiren egzersizlerden bahsetmek isterim.

Bisiklet sürmek hızlı kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Öncelikle basen sorunu yaşayan kişiler bisiklet sürerek basenlerinden kurtulabilirler. Günde bir saat tenpolu yürümekte hızlı kilo verdirmektedir. Yürüdüğünüz anda tüm vücudunuz çalışacaktır.  Bu sayede kilo vermeniz daha hızlı olacaktır. Ancak yüzmeyi seven biri iseniz yüzmekte kalori yakmanıza yardımcı olan sporlardan dır. Eğer hiç birini yapamıyor iseniz  kesinlikle ip atlayınız.  40 dakika boyunca ip atlarsanız kısa sürede kilo kaybı yaşayabilirsiniz. Evde yapacak olduğunuz ayrobik vidyoları da izleyerek çok kısa sürede zayıflayabilirsiniz.

hizli-zayiflatan-egzersizler-hangileridir

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.