İKİ RENKLİ BURMA ÇİÇEK MODEL LİF YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIM

Paylaş

İki renkli burma çiçek lif yapılışı

Bugün sizler için oldukça farklı ve yeni bir lif modeli örneği sunacağız. Yapımı farklı olan bu lif modeli çeyizleriniz içerisinde çok şık duracaktır.

iki-renkli-burmali-cicek-lif-modeli-yapilisi

Çeyiz hazırlığı yapanlar internet üzerinden farklı lif modellerini bulabilirler. Bugün sizlere vereceğimiz model ise değişik bir lif modeli olduğu için dikkatinizi çekecektir.

İki renkli burma çiçek model lif yapımı sırasında kırmızı ve krem renk tonlarında ipler kullanılmış. Siz istediğiniz farklı bir ipi seçebilirsiniz. Hatta bu modeli renk renk farklı ipler ile yapıp çeyizinizi renklendirebilirsiniz.

Bu modelin yapılışı için krem rengi ip ile 6 zincir çekip bir halka yapılıyor. daha sonra 3 zincir çekilip yukarı çıkıp tekrar halkanın içerisine 16 tane trabzan yapılıyor. Bir sonraki sırada kırmızı ipe geçilerek sekiz zincir çekilip iki trabzan atlanarak  direk yapılıyor. Buradan sonra ise beş zincir çekilip iki trabzanda bir direk yapılıyor.  Yani toplamda burada sekiz tane kutu oluşuyor.

Üçüncü sırada ilk kutunun içerisine 10 tane ikili trabzan yapılıyor. Daha sonra bu trabzanların bittiği yerde alt sırada bulunan direğin üzerine 6 tane trabzan yapılıyor. Yapılan bu trabzan diğer direğin üzerine tutturuluyor.

Buradan sonra modelin arka tarafı çevriliyor ve burada boş bir yuva kalmış oldu. Burada beş tane zincir çekilerek tekrar bir yuva oluşturuluyor. (Videoyu izleyince daha rahat anlayabilirsiniz.)

Bu şekilde sırayı tamamlayıp diğer sıralara geçiliyor. Model bu şekilde ilerliyor. İlk başlarda zorlanabilirsiniz. Ama daha sonra alışıp kolaylıkla modeli yapabilirsiniz.

kaynak:http://orgudantelmoda.com/iki-renkli-burmali-cicek-lif-modeli-yapilis-videosu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.