ISPANAKLI KOLAY BÖREK NASIL YAPILIR

Paylaş

Ispanaklı kolay börek gerçekten çok lezzetli olmaktadır. Sizde evinizde bu böreği çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. İsterseniz  böreğinizi daha önceden hazırlayıp dolabınızın buzluk bölümünede saklayabilirsiniz.Evinize gelen ani misafirler için hemen buzluktan çıkartıp ısıtıp servis edebilirsiniz. Sabah kahvaltıları içinde ıspanaklı börek gerçekten çok lezzzetli olmaktadır.

Ispanak çok fadalı bir besindir. Mutlaka  evinizde bu nefis ıspanaklı böregi hazırlamalısınız. Akşama çaya gelecek olan  misafirleriniz için mükemel bir sunum olabilir.Şimdi sizlere bu nefis böregin nasıl yapıldığını anlatmak isteriz.

Malzemeler

bir demet ıspanak

bir kilo yufka

bir bardak süt

bir çay bardağı sıvıyağ

bir kase lor peynir

iki adet yumurta

Yapılışı

Öncelikle ıspanakları güzelce yıkayıp doğrayınız.içerisine lor peyniri ekleyiniz. Yufkları güzelce tepsinin içersine seriniz. Bir kasenin içersine süt yumurta ve sıvıyağı ekleyiniz.Hazırlnamış olan bu karışımı yufkaya sürünüz. Diğer yufkayı ikiye bölüp yufkanın üzerine ekleyiniz. Hazırlanmış olan ıspanak harcını dökünüz.Diger yufkayı tekarar ekleyip üzerine sütlü sostan sürünüz. Tüm işlem biti,kten sonra 180 derecelik fırında yarım saat boyunca pişiriniz.

 

ISPANAKLI KOLAY BÖREK NASIL YAPILIR

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.