KABARAN SAÇLAR NASIL ÖNLENİR

Paylaş

Kabaran saçlar nasıl önlenir
İnsanların en çok zorlandığı saçlardan bir tanesi de kabaran saçlardır. Bakımları zor olduğundan dolayı kabarık saçlar büyük zaman ve ilgi isterler. Piyasada kabarık saçlar için bir sürü ürün vardır. Fakat bazen bu ürünlerin faydası olmayabilir. Eğer saçlarınızın kabarmasını istemiyorsanız sık sık duş almamanız gerekir. Ve duş esnasında saçlarınızı çok sıcak su da yıkamamalısınız. Çünkü sıcak su saçınızın nem kaybetmesine neden olur. Bu durum da saçınızın kurumasına ve yıpranmasına sebep olur.

 

Zamanınızın olmadığı durumlar da ise saç bakım yağları, spreyleri ve saç köpükleri sayesinde saçlarınızın kabarıklığını yatıştırmış olursunuz. Özellikle de kış aylarında saçlarınızı fön makineleriyle kurutmamanızı öneririz. Saç kurutma makineleri saçlarınıza ısı uygulayarak nem kaybetmesine ve kurumasına neden olur. Saçlarınızın kabarık ve yıpranmış şekilde görünmesini istemiyorsanız gliserin ile suyu karıştırarak kendinize losyon hazırlayabilir ve saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

Saçlar için tarak seçiminde ise ince uçlu taraklardan kaçınmalı sık dişli tarakları kullanmalısınız. Ve önemli olan konulardan birisi ise saçlarınız kuru iken taramamalı ıslak iken şekil vermelisiniz. Saçlarınızı nemlendirmek için de argan yağı ve gliserin yağını kullanmanızı öneririz. Çünkü argan yağı içindeki yoğun nem sayesinde saçlarınızın daha bakımlı durmasını sağlayacaktır. Argan yağını ve gliserin yağını saçlarınızı uygularken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri ise saçınızın dibine uygulamamaktır. Eğer bu dediğimiz hususlara uyarsanız kabaran saçlardan kurtulabilirsiniz.

 

6434_1416064118760

 

saclarin-elektriklenmesi

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.