KALP ŞEKLİNDE ASMA SÜS NASIL YAPILIR

Paylaş

Kalp şeklinde asma süs nasıl yapılır

Evinizde farklı dekoratif ürünlere ve bilgileremi ihtiyacınız var? Artık kendin yap projeleri sayesinde bir çok ürünü evinizde yapabilirsiniz.Kalp şeklinde olan asma süsleri ister yatak odanızda isterseniz mutfağınızda kulanabilirsiniz. Oldukça şık bir görünüme sahip olan kalpli asma süsleri evinizde artmış olan kumaşlardan ve kurdeleler sayesinde yapabilirsiniz.Bu süslemeyi yapacağınızda nelere ihtiyacınız olacak onaları sizlere anlatmak isterim

Kalp şeklinde asma süs için gerekli malzemeler

gazete kağıdı

daha önce yapmış oldğunuz projelerden arta kalan kumaşlar

dolgu malzemesi

kurdele

asilabilen-sevimli-kalp-susler-nasil-yapilir2

Gazete kağıdının üzerine yüksekliği 14 santim olacak şekilde bir kalp çiziniz daha sonra ise çizmiş olduğunuz desenin üzerine beğendiginiz kumaşı getirip kalp şeklinde kesiniz.Kestiğiniz kalpler iki adet olmalıdır.

asilabilen-sevimli-kalp-susler-nasil-yapilir3

15 cm uzunluğunda bir kurdele kesiniz. Daha sonra kurdleeri bir ilmek oluşturacak şekilde ikiye katlayınız. Bu işlemden sonra oluşturmuş olduğunuz ilmekten sarkan parçaları kalp şeklinde kumaşın üzerinde ölçünüz.Ölçmüş olduğunuz bölgeyi kumaşın üzerine iğneleyin.Bu işlemi yaparken kumaşın tersmi düzmü buna kesinlikle dikat ediniz.

asilabilen-sevimli-kalp-susler-nasil-yapilir4

Hazırlamış olduğunuz kalbin etrafını makinede ayarlayarak güzelce dikiniz.İsterseniz daha güzel görünmesi için gizli dikiş tekniğinide deneyebilirsiniz.

asilabilen-sevimli-kalp-susler-nasil-yapilir1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.