KARARAN DERZ ARALARI NASIL TEMİZLENİR

Paylaş

Evde bulunan fayansların araları zamanla kararma yapabilir. Bunun sebebi ise yerlerin çok sulu silinmesi yada yanlış deterjan kullanımı olabilmektedir. Çoğu bayan fayans aralarının kararmasından çok şikayetcçidir. Düşünün mutfağınızda erleriniz fayans ancak her gün silmenize rağmen halen kara durmaktır. Bu durum gerçekten sinirlerinizi bozabilir. Özelikle çok titiz hanımlar bu durumdan fazlasınca muzdaripdirler.Artık rahatlıkla fayans aralarını temizleye bilirsiniz.

Anacak temizlik yapacağınızda mümkünse elinize eldiven takınız. Bu arada gözlük takmayı da ihmal etmeyiniz. Çünkü bazı deterjanlardan cildinizi korumanızda fayda vardır. Bir çok kansorolejen etkiye sahip maddeler bulunmaktadır. Kendi sağlığınız için her zaman önlem almanız gereklidir.

Ancak size tarif edeceğimiz ev yapı deterjan sayesinde hem sağlığınızı bozulmayacak bunun yanı sıra eviniz tertemiz olacaktır. Ev yapımı deterjan için üç paket kabartma tozu ve limona ihtiyacınız olacak. Bir miktar suyun içerisine bu malzemeleri katınız. Daha sonra iyice karıştırınız. Kararmış olan fayans aralarını bu suyla birlikte siliniz. Artık evinizde çocuklarınızda rahatlıkla yerlerde gezebilirler.Derz arası temizliğini rahatlıkla yapabilirsiniz.

kararan-derz-aralari-nasil-temizlenir

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.