KARE ÇİÇEK MOTİFLİ AYŞE TEYZE BATTANİYE MODELİ

Paylaş

Gösterişli ve zarif battaniye modeliyle yine beraberiz. Çok güzel ayrıntıları var ve beğenerek yapacağınızı söylemeliyim. Örneği öğrendikten sonra şal modelinde, şiş örgülerinde veya tığ işi örgülerinizde dahi kullanabileceksiniz.

Görünüşü 3 boyutlu battaniye gibi olsa da çiçek motifleri sayesinde güzelleşen battaniyeyi her zaman kullanmak isteyeceksiniz. Boyutlu bir model ve istediğiniz renklerde yaparak evinizi güzelleştirebilirsiniz.

Ayrıca önerim evinizde kalan ipleri kullanarak da bu örgüyü yapmalısınız. 3 boyutlu battaniye veya motif nasıl yapılır diyenler için anlatım şöyle ;

3 boyutlu battaniye modeli

Motifi çeşitli renklerde yaparak daha değişik ve cıvıl cıvıl renklere sahip battaniye modelleri de yapabilirsiniz. Birkaç turdan oluşan modelin anlatımı ise şöyle ;

1.turda yapılanlar ise sihirli halka içerisine 3 zincir çekerek başlayacaksınız. Daha sonra 23 trabzan yapacaksınız. 2.tur ise renk değiştirdikten sonra örgünün ters tarafı şeklinde öreceksiniz.

Her ilmek üstüne ise trabzan yapacaksınız. 3.tur ise renk değiştirdikten sonra da ilgili turda 1 zincir ve 1 trabzan olacak şekilde devam edeceksiniz. 4. turda ise aynı renkte olan iple devam edeceksiniz.

Sonra da her yuva için 2 zincir sık iğne yapıp 24 yuva yapacaksınız. Sonra da yaprak kısımlarına başlamanız gerekiyor.

Her yaprak tek tek yapılacak. 1 yaprağın yapımı ise şöyle ; 1.tur itibariyle renk değiştirip, ipi sabitleyeceksiniz. Sonra 5 zincir çekip öteki yuvaya da sık iğne ile batın. Sonra da 3 zincir çekip dönün.

Yuvanın içine ise 11 trabzan yapacaksınız. Sonra da yuvaya sık iğne bağlayın. 4 zincir çekip dönün. Sonra da trabzan üstüne trabzanla batın. Arada 1 zincir çekip, her 1 trabzan üstüne batın. Sonraki sıraya ise sık iğne ile batın. 3 zincri çekip 1 zincirli yuvalara da batarak tekrar yuva oluşturacaksınız.

Üstte paylaştığımız örnekleri de incelemeyi unutmayın. Yaprak yapılışını öğrenince diğer yaprakları da yine bu anlatımdan yararlanarak yapabilirsiniz. Çok güzel bir motif ve 3 boyutlu battaniyeler yapmayı düşünüyorsanız kullanabilirsiniz.

Renkli yaprak motifli battaniyeler yapabilir veya bebek örtüsü olarak da yapmayı düşünebilirsiniz. Her türlü örgü modeli yapılabileceğini düşündüğüm güzel bir örgü örneği olduğunu da söylemeliyim. Beğendiyseniz yorumlarınızla beni desteklerseniz sevinirim. İyi akşamlar.

kaynak : http://www.ravelry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.