KARIN ÇATLAKLARINDAN NASIL KURTULUNUR

Paylaş

Karın çatlaklarından nasıl kurtulunur

Bir çok bayan karın çatlaklarından fazlasıyla şikayetcidir. Çünkü görsel olarak çok kötü bir görüntüye sahip olamaktadır. Yaz aylarında rahatca denize girebilmek bir çok açık kıyafeti giyememek çok moral bozucu olmakdadır. Anacak artık bitkisel yöntemler sayesinde karnınızda oluşan çatlaklardan kurtulabilirsiniz.Çatlak oluşumu çoğunluk olarak karın bölgesinde görülmektedir.

 

Anacak sarkmış kol bölgelerinde de bazen görülebilmektedir. Bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi doğum sonrası çatlaklar daha çok oluşmaktadır. Kol bölgesnde ise çok sok kilo alıp vermeyle ilgili çatlaklar görülmektedir.Ergenlik döneminde de bir çok hormonlarda deyişiklikler meydana gelmektedir.

 

İşte bu gibi durumlarda da çatlaklar gün yüzüne çıkmaktadır.Genelikle hamilelikte cilte ferilir. Bu sebepten dolayıda homejen bozulur. Buda cilt üzerinde çatlamalara sebep olmaktadır.Karın bölgesinde oluşan çatlalar kırmızı ve beyaz renklerden oluşmaktadır.Vücudunuzda daha fazla çatlaklar oluşmaması için sürekli spaor yapmanız gereklidir. Hareketli olabilmekte çatlakları önlemektedir. Gün içerisinde de iki litre su içmeye özen gösteriniz.

Cilt çatlaklarını önleyici yağlar

bir yemek kaşığı portakal yağı

bir tatlı kaşığı limon yağı

bir tatlı kaşığı biberiye yağı

Bu malzemelerin hepsini birbirine karıştırınız. Daha sonra çatlak olan bölgeye sürünüz. Bir saat bekletikten sonra yıkayınız.

 

gebelik-karin-catlagi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.