KARPUZ DİYETİ NASIL YAPILIR

Paylaş

Karpuz diyeti nasıl yapılır

Yaz aylarında fazla kilolardan kurtulmak, diğer aylara nazaran daha kolay olabilmektedir. Çünkü yaz aylarında bulunan karpuz gibi tok tutan ve yağ yakan mevsim ürünleri bol bol bulunmaktadır. Karpuz meyvesi sadece zayıflatmakta kalmayan ve ayrıca detoks etkisi yaratan da bir meyve türüdür. Karpuz tükettiğiniz zaman vücudunuzdaki zararlı toksinlerden de kurtulmuş olursunuz. Karpuz bu zararlı toksin maddeleri kolay bir şekilde arındırma görevi görmektedir.

Yaz ayının gelmesi ile birçok insan ve özellikle kadınlar fazla kilolarından kurtulmayı hedeflerler. Ancak yaptıkları diyetler sonucu kilolarını verseler bile, hızlı bir şekilde geri alabilmektedirler. Fakat karpuz diyeti sayesinde tokluk hissi yaşarlar ve verdikleri fazla kiloları kolay kolay da geri alamazlar. Karpuz diyeti üzerinde etrafta birçok tarif ve formül bulunmaktadır. Biz sizin için en güzelini ve sadesini seçtik ve açıklıyoruz.

Karpuz diyeti yaparak hem sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Hem de fazla kilolarınızdan çok hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Çünkü karpuz diyeti faydaları ve yararları açısından kendisini ispatlamış bir bitkisel dekots ve diyet çeşididir. Peki karpuz diyetini nasıl yapacaksınız?

Karpuz diyetinin başlangıcı için öncelikle sabahleyin, ilk önce 3 bardak bitki çayı içmelisiniz. Kilonuz 60-70 arasında ise yarım kilo karpuz tüketmeniz yeterlidir. Eğer kilonuz 70 ve üzeri ise 1 kilo karpuz tüketmelisiniz.

Öğlenleyin, aynı şekilde 3 bardak bitkisel çay içmelisiniz. Beraberinde kilonuza göre yarım veya 1 kilo karpuz tüketmeye özen göstermelisiniz.

Akşam menüsünde ise karpuz tüketimi öncesi yine 3 bardak bitkisel çay ile birlikte kilonuzun durumuna göre yarım yada 1 kilo karpuz tüketimi yapmalısınız. Bu yapacağınız diyet programınız boyunca her öğünde 3 fincan bitki çayınızı mutlaka tüketmelisiniz. Bardak boyutunuzu siz belirleyebilirsiniz. Küçük veya büyük fark etmez. Bu diyet programınızda yine gün içinde fazla fazla ph seviyesi yüksek ve alkali su içiniz. Karpuz seçiminizde de mutlaka seçtiğiniz karpuzun kabaktan aşılama veya hibrit tohum kullanılmış karpuz olmamasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bu diyet programını özellikle ağustos ayında yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Sağlıklı ve hızlı diyet ile ilgili diğer makalelerimizi de inceleyebilirsiniz.

karpuz-diyeti-nasil-uygulanir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.