KARTONDAN KUZU ŞEKLİNDE KİTAPLIK YAPMAK

Paylaş

Kartondan Kuzu Şeklinde Kitaplık Yapmak

Karton koli kullanarak yapacağınız bu güzel çalışmayı çocuklarınızın odasına yapmayı düşünebilirsiniz. Oldukça kolay yapılan bu güzel çalışma da kullanılan malzemeler ise hepimizin evinde olan basit malzemelerdir. Kartondan kuzu şeklinde kitaplık yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • karton koli.
  • yapıştırıcı.
  • maket bıçağı.
  • beyaz sprey boya.

Karton koliyi öncelikle resimli anlatımdaki gibi kuzu şablonuna göre kesmeniz gerekiyor. Kestiğiniz koli parçalarının tam orta kısımlarını birbirine geçmesi için maket bıçağı ile eşit aralıklarda kesip o kısımları çıkartmalısınız. Ardından sprey boya ile beyaza veya istediğiniz bir renge kartonları boyadıktan sonra birbirine monte etme işlemine geçebilirsiniz. Kartondan kuzu kitaplık çalışmasını bu şekilde tamamlayabilir ve evinizde çocuklarınızın odasına kullanmaları için koyabilirsiniz. Bu güzel çalışmayı sehpa şeklinde veya küçük kitaplık şeklinde evinizin bir köşesine de yapmayı düşünebilirsiniz. Yaptıktan sonra evinize gelenler bu çalışmayı nereden satın aldığınızı sorabilirler. Hatta evden para kazanmak isteyenlerdenseniz bu güzel çalışmayı yapıp komşularınıza veya arkadaşlarınıza küçük miktarlarda satabilirsiniz.

Kartondan kuzu şeklinde kitaplık çalışmasının resimli anlatımı ise şöyle ;

kartondan-kuzu-seklinde-kitaplik-yapmak

Bu güzel çalışmaya benzer çalışmaları ilerleyen günlerde sıkça paylaşmaya devam edeceğim. Şimdilik kartondan kuzu kitaplık çalışması paylaştım. Yapılışı oldukça kolay olan bu çalışmayı çocuklarınızın odasına veya oturduğunuz odaya yapıp, küçük minyatür kitaplık olarak da kullanabilirsiniz. Size önerim kullanacağınız karton biraz sağlam veya sert olmalıdır. Çünkü kitaplık yaptıktan sonra üzerine koyacağınız ağırlıklar kartondan yapıldığı için bu çalışmaya biraz fazla gelebilir. Sağlamlaştırmak adına kontra plak tarzı bir malzeme de kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://diujungislam.blogspot.ru/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.