Kartondan Rulo Hediye Paketi Yapmak

Paylaş

Kartondan Rulo Hediye Paketi Yapmak

Hediye paketi hazırlama ile ilgili sanırım bu ilk paylaştığım çalışma olacak. Sizlere bu yazımda çok güzel bir resimli anlatım paylaştım. Anlatımlı resimde kartondan rulo hediye paketi yapmak isteyenler için basit anlatım sunulmuş. Bu sayede evde kolay sürpriz paket hazırlamak isteyenlerin işine yarayacak harika bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Bu çalışmayı yapabilmeniz için öncelikle malzemeleri sayacak olursak ;

  • mukavva.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • kurdele.

Öncelikle resimli anlatımda olduğu gibi mukavvayı rulo haline getirip yapıştırmanız gerekiyor. Ardından makas ile kapak olacak kısmı şekilli bir şekilde kesip, kapak kısmının katlanabilir olmasını sağlamalısınız. Ardından üzerine süs veya kurdele benzeri bir çalışma yaparak, kartondan hediye paketi yapımı çalışmasını tamamlayabilirsiniz. İlerleyen günlerde sizlere mukavva hediye kutusu yapılışı ile ilgili çalışmaların da resimli anlatımlarını paylaşacağım. Şimdi sizleri çalışma ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

kartondan-rulo-hediye-paketi-yapmak

Gördüğünüz gibi son karede ki işlemden sonra harika bir karton hediye kutusu yapmış oluyorsunuz. Bu çalışmayı yaparak içerisine sürpriz not veya hediyenizi koyup, sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Standart hediye kutularından sıkıldıysanız ve değişik hediye paketi hazırlamaksa niyetiniz? mutlaka bu çalışmayı yapmayı denemelisiniz. Yapımı oldukça basit olan bu çalışma sayesinde hem sürpriz yaptığınız kişiler daha mutlu olacaklar. Hem de siz değişik hediye paketi hazırlama fikirleri öğrenmiş olursunuz. Benzer çalışmaları bu yazımın sonunda karşınıza çıkan bölümlerden ulaşabilir ve ilgili kategorilerden daha değişik çalışmalara ulaşabilirsiniz.

source : http://break-news.com/diy-gift-decorations/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.