KEPEKLİ SAÇLAR İÇİN SAÇ MASKESİ

Paylaş

Kepekli saçlar için saç maskesi

Kepek problemi saçın diplerinde ölmüş derinin vücut tarafından hızlı bir şekilde atılmaması sonucu meydana gelen bir tür problemdir. Kepek sorunu insandan insana da değişkenlik gösterebilir. Ancak tarifini ve hazırlanışını vereceğimiz kepek önleyici saç maskesi sayesinde bu problemden kısa sürede kurtulabileceksiniz.

Bu maske sayesinde kepek oluşumuna neden olan ölmüş derilerin de yine vücuttan hızlı bir şekilde atılmasını da sağlayabileceksiniz. Fakat hazırlanacak bu saç maske kürü her insanda aynı sonuçları vermeyebilir. Kepeğe karşı yapılacak bu maske için şimdi sizlere malzemelerimizi sayıyoruz.

– 5 bardak su.
– 5 gram ısırgan otu.

Öncelikle 5 bardak suyu kaynatmaya başlıyoruz. Kaynayan suyun içerisine daha sonra 5 gram ısırgan otunu ilave ederek, bu karışımı demliyoruz. Bu demleme işlemimiz sona erdikten sonra süzme işlemi yapılır ve kürün soğuması için bir kenara bırakılır. Hazırlanan bu kürü uygulamadan önce mutlaka saçlarınızı herhangi bir şampuan ile iyice ve güzel bir şekilde yıkamalısınız. Daha sonra hazırlamış olduğumuz bu kürü saçımıza masaj uygulayarak sürüyoruz. Tüm saçımıza sürdüğümüz bu kürü 30 dakika boyunca bekliyoruz.

30 dakikalık süre bittikten sonra saçımızı ılık su ile yıkadıktan sonra işlemimizi tamamlamış oluyoruz. Bu formülü her duş sonrası uyguladığınızda kısa zaman içinde saçınızdaki kepek probleminin zamanla yok olduğuna şahit olacaksınız. Bu muhteşem kür sayesinde tüm kepek problemlerinizden kurtulabileceksiniz.

Kepek probleminden kurtulduktan sonra uygulamanıza gerek kalmaz. Ancak ara verdikten sonra tekrar kepek problemi ile karşılaşırsanız, yine aynı kürü uygulayabilir ve uzun yıllar boyunca kepek probleminden kurtulabilirsiniz.

kepek-kepek-nedenleri-ve-bitkisel-çözümler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.