KİLO ALDIRMAYAN ABUR CUBURLAR

Paylaş

Kilo aldırmayan abur cuburlar

Çoğu kez atıştırmak için bir şeyler ararız. Kendimizi oyalamak, film izlerken veya boş dururken can sıkıntısı bazen mideye vurabilir. Bu gibi durumlarda kilo aldırmayan abur cuburlar tüketebilirsiniz. Peki bu kilo aldırmayan abur cuburlar nelerdir?

1- İlk sırayı kuru üzüm ve leblebi karışımı alıyor. Leblebi ile kuru üzüm karışımı çantanıza, cebinize veya elinize alıp tüketebilirsiniz. Besin değeri çok yüksek olan bu tatminkar abur cubur sayesinde hem açlık hissinizi kesebileceksiniz. Hem de oyalanmak için atıştırmak için kullanabileceksiniz.

2- Bir diğer karışımımız ise fındık ile kuru üzüm karışımıdır. Yine bu karışım da demir ve flavonoid bakımından zengin bir karışımdır. Hem metabolizmamızın hızına sağlıklı bir katkıda bulunmaktadır. Hem de vitaminleri sayesinde vücudumuzu sağlıklı bir şekilde korumaktadırlar.

3- Kilo aldırmayan abur cuburların arasında yine ceviz sahneyi almaktadır. Ceviz tüketerek açlık hissimizi giderebiliriz. Aynı zamanda cevizin muhteşem bir tokluk hissi verme özelliği de bulunmaktadır. Omega 3 bakımından da en zengin besinlerin başında gelmektedir. Ceviz yağ yakmayı kolaylaştıran bir besin öğesidir. Zinde, enerjik bir şekilde olmamızı da sağlıyor. Hızlı kilo vermek isteyenler 1 adet elma ve 1 avuç ceviz tükettiklerinde, diyetlerine takviye olan bu formül ile daha hızlı kilo verebilmektedirler.

4- Kilo aldırmayan bir başka önemli abur cubur ise ekmek arasına peynir ve maydanoz ikilisi ile sandviç yapmaktır. Metabolizmamızı hızlandıracak en önemli besinlerden birisini oluşturmuş oluruz. Bu muhteşem üçlü kilo vermek isteyenlerin de yine listelerinin başında olmalıdır.

5- Yoğurt : içinde bulunan kalsiyumun yağ yakmayı tetiklemesi ve ödemi azaltıp, kilo vermemizi hızlandıran bir özelliğe de sahiptir. Gece yatmadan önce yoğurt ile maydanoz karıştırılarak tüketilirse, yavaşlayan metabolizmayı hızlı moduna almış oluruz. Bu sayede kilo verme işlemimizi de önemli ölçüde hızlandırmış oluruz.

6- Muhteşem bir başka karışım ise yoğurt, yulaf ezmesi ve cevizdir. Bu muhteşem üçlüyü oluşturduğunuzda lif bakımından zengin olan yulafın sindirim sistemini yüksek oranda çalıştırdığı bilinmektedir. Sindirim sistemini düzeltir ve problem yaşayanlara da bir devadır. Ceviz ve yoğurt ile birlikte yulaf ezmesi tüketildiğinde ise metabolizma maksimum düzeye çıkar. Kilo vermek isteyenler için yine şahane bir karışımdır.

7- Kilo almak istemeyenler sıvı içecek tüketeceklerinde tercihlerini ayrandan yana yapmalıdırlar. Evet biraz uyku getirme problemi olabilir ama, özellikle yemek yeneceği zaman içecek ne alırsınız diyen bir garsona gazoz yerine ayran söylemek hem sizi hem de vücudunuzu koruyacaktır. Ayran hem serin tutan bir içecektir. Hem de şeker içermediği için şekerli içeceklere oranla kat kat faydalıdır.

8- Film izlerken veya abur cubur tüketme ihtiyacı duyduğunuzda şekerli gazozlar yerine hemen süt tüketmelisiniz. Özellikle de sıcak süt içmek kalıcı bir tokluk sağlar. Ayrıca neskafe, Türk kahvesi ve kakaoyla karıştırılarak enfes lezzetlere de sahip olabilirsiniz. Hem kendinizi oyalar, hem de fazla kilo almamış olursunuz.

9- Çikolatasız yapamam diyenlerdenseniz, mutlaka çikolata tercihinizi bitter çikolatadan yana kullanmalısınız. Çünkü bitter çikolata diğer çikolatalara oranla daha az şekere sahiptir. Çikolata mutlu eden özelliği yanı sıra süt ile tüketildiğinde hem kilo vermeye yardımcı olmakta… Hem de mutluluğunuzu ve keyfinizi sürdürmeniz için birebir eğlenceli bir formül olmaktadır.

bu-abur-cuburlar-kilo-aldirmiyor_3722_b

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.